Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 1. 1. 2011 15:50:36

camo
Člen
Registrace: 26. 12. 2008
Příspěvků: 17
Web

Nadrozmerná tlač

Šťastný nový rok prajem všetkým!

Nevie mi niekto poradiť ako vyriešiť tento problém:
Mám obrázok 106cm * 70cm a chcem ho vytlačiť cez writer na canonke mp540.
Problém je v tom, že mi vytlačí len jednu stranu. Proporčne je to správne, ale je to len ľavý horný roh obrázku(teda jedna strana). Ako mám vytlačiť zvyšok?

Ja som nastavil veľkosť strany podľa toho obrázku 106*70 (inak mi to nebralo ten obrázok v správnej veľkosti. Orezalo ho podľa strany), dal som bezokrajový tisk + všetky strany. Ale vytlačilo to len ten ľavý horný roh.

Vďaka za rady!

Editoval camo (1. 1. 2011 15:52:38)

Offline

#2 3. 1. 2011 17:40:16

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Nadrozmerná tlač

Je ten rozměr opravdu v centimetrech? Pak se nedivím, že tisk vám moc nejde. Pokud jste myslel milimetry, tak se raději poohlédněte po jiném programu na tisk obrázků.

Možná by vám pomohl i export obrázku v OpenOffice.org Draw do některého obrazového formátu a pak jeho vytištění v jiném programu. (Nabídka Soubor | Export.) V jiném programu si nastavíte i rozlišení v pixelech. Například GIMP. Tisk obrázků přímo z OpenOffice.org není moc dobře vyřešen.


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#3 3. 1. 2011 19:34:16

camo
Člen
Registrace: 26. 12. 2008
Příspěvků: 17
Web

Re: Nadrozmerná tlač

No OO má tie centimetre v ponuke, tak neviem. Draw som samozrejme skúšal... No a ten Gimp je na tom ešte horšie ako OO. Ten sa ani na nič nepýta a tlačí to len tak veľké ako sa to zmestí na A4.

Editoval camo (3. 1. 2011 19:34:53)

Offline

#4 3. 1. 2011 21:02:33

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Nadrozmerná tlač

Cez DRAW to ide. Treba nastaviť formát stránky na veľkosť obrázka + okraje (pokiaľ tlačiareň nemá bezokrajovú tlač). Naimportovať obrázok, nastaviť tlačiareň, nastaviť vo voľbách tlače <CTRL><P>-<Volby> možnosť tlačiť ako dlaždice a normálne vytlačiť. On najprv vyhodí hlášku, že nastavenie tlačiarne nezodpovedá rozsahu tlače, ale stačí vybrať možnosť "Tisknout na více stránek" a normálne odklepnúť. Vytlačí to ako plagát. Vyskúšané Verzia OOO a sys viď nižšie, na obyčajnej tlačiarni lexmark Z615. Funguje to.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#5 3. 1. 2011 23:38:39

camo
Člen
Registrace: 26. 12. 2008
Příspěvků: 17
Web

Re: Nadrozmerná tlač

No ono je to ako som sa dozvedel v tom, že nemám nainštalované nejaké ovládače k tlačiarni. Mne tam takú voĺbu neponúka, ale iným hej, tak to asi tak aj bude...
Vďaka za pomoc!

Offline

Zápatí