Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 21. 12. 2010 09:52:18

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

automatická oprava v textové buňce

Ahoj,

chtěl jsem si v práci sepsat tabulku s názvy diagnostik a narazil jsem na problém, kdy mi Calc neustále opravuje název v buňce, i když jí nastavím textový formát.
Napíšu třeba název: "Pelikloon anti-C" a do spodní buňky napíšu "Pelikloon anti-c" (dva různé názvy lišící se jen velikostí písmena c) a Calc mi v tom druhém názvu opraví malé c na velké C.
Mně samotnému to problém nedělá (dopíšu třeba mezeru na konec nebo místo pomlčky použiju podtržítko a velikost písmenka se nezmění - jako kdyby Calcu vadil podobný název), ale potřeboval bych Calc nastavit tak, aby to nemátlo obyčejné uživatele.
Zkusil jsem vypnout automatické opravy (opravu velkých písmen na začátku věty) a v Nástroje - Volby - Jazyková nastavení - Pomůcky pro psaní jsem povypínal všechny Volby.
Možná nejlepší by bylo vypnout nabízení textu během psaní - ale netuším, jestli to jde.

Díky

Editoval PavelH (21. 12. 2010 13:21:17)

Offline

#2 21. 12. 2010 11:45:34

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: automatická oprava v textové buňce

Aby mi calc do vseho nekecal, toto vypinam po instalaci open offica ja:
1. nastroje -> nastaveni automatickych oprav -> volby -> zde vse vyskrtnout (=nezaskrtnout)
2. nastroje -> kontorla pravopisu -> volby -> volby -> zde opet vse vyskrtnout (abyste se tam dostal, musi byt aspon 1 bunka v sesitu vyplnena)

Pravdepodopne to pomuze i vam, protoze mne to funguje, jak ma - naseptavac to sice nasepta, ale kdyz to napisu s malym c, neopravuje to.

Editoval zombie (21. 12. 2010 11:46:44)

Offline

#3 21. 12. 2010 13:19:09

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: automatická oprava v textové buňce

Díky moc.
Už jsem taky přišel na to, jak vypnout našeptávač.
v menu Nástroje - Obsah buňky - Automatické zadávání (vypnout)
Teď to funguje přesně, jak potřebuju.

Offline

#4 9. 1. 2011 21:46:08

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: automatická oprava v textové buňce

Tohle mě docela štvalo a děkuju Pavlovi za jeho tip.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí