Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 8. 2010 15:03:15

Mah
Člen
Registrace: 19. 11. 2006
Příspěvků: 12

průhlednost - vodoznak

Zdravím,
mám v dokumentu obrázek na pozadí, který chci jako vodoznak. Nastavím tedy průhlednost - fajn - ale po uložení dokumentu a opětovném otevření tento atribut obrázku (průhlednost) zmizí a obrázek opět neprůhledný.
Co se dá dělat, aby se průhlednost uložila spolu s dokumentem?
Díky za radu
MaH

Offline

#2 28. 8. 2010 15:50:01

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: průhlednost - vodoznak

Skúšal som to funguje to správne - Oracle OO.o 3.2.1 WXP. Akú máte verziu a v akom operačnom systéme?

Offline

#3 30. 8. 2010 20:35:39

Mah
Člen
Registrace: 19. 11. 2006
Příspěvků: 12

Re: průhlednost - vodoznak

j-pastierik napsal(a)

Skúšal som to funguje to správne - Oracle OO.o 3.2.1 WXP. Akú máte verziu a v akom operačnom systéme?

mam OO 3.2.1 CZ, tu verzi, je ke stazeni na openoffice.cz na Win7Prof EN 32b
ale pokud si to dobre pamatuju, tak mi to delalo i na XP,
vodoznam nastavuju tak, ze nastavuju pruhlednost obrazku jpg

Offline

#4 31. 8. 2010 06:20:54

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: průhlednost - vodoznak

A ako obrázok ukotvujete? Skúste napísať celý postup ako to robíte, aby som to mohol otestovať.

Offline

#5 30. 11. 2010 11:18:13

Nicker
Člen
Registrace: 30. 11. 2010
Příspěvků: 1

Re: průhlednost - vodoznak

Já chtěl vložit do textového dokumentu také vodoznak, ale když jsem dokument znovu otevřel, tak buď tam nebyl vůbec, nebo nebyl průhledný, to si už nepamatuju. Chyba byla v typu uloženého dokumentu. Fungovalo to v nativním formátu, ale když jsem to uložil jako .doc, tak se to takhle pokazilo. Není to ten problém?

Offline

#6 30. 11. 2010 11:38:05

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: průhlednost - vodoznak

Nicker napsal(a)

Já chtěl vložit do textového dokumentu také vodoznak, ale když jsem dokument znovu otevřel, tak buď tam nebyl vůbec, nebo nebyl průhledný, to si už nepamatuju. Chyba byla v typu uloženého dokumentu. Fungovalo to v nativním formátu, ale když jsem to uložil jako .doc, tak se to takhle pokazilo. Není to ten problém?

Otázka doc formátu tu už bola položená n-krát a odpoveď je vždy rovnaká - ak chcete, aby všetko fungovalo tak, ako má, ukladajte do formátu odt. Používateľ Mah mi neodpovedal ako postupuje a preto neviem, či práve toto je jeho problém.

Offline

#7 14. 8. 2011 10:02:47

jaroslav.mixa@czisp.cz
Člen
Registrace: 14. 8. 2011
Příspěvků: 1

Re: průhlednost - vodoznak

Dobrý den,

řeším asi stejný problém, jako uživatel předemnou.
Prohledával jsem diskuze, ale odpověď nenalezena.

Proto hlásím chybu.

Mám OO3.3.0 build 9567
Windows7 64b Czech

Vložím obrázek a nastavím obrázek jako vodoznak. Odešlu ho do pozadí a nastavím text přes něj.
Bohužel se děje to, že se obrázek zobrazuje pořád do popředí a nemohu korektně editovat text. Text se shovává pod ním. V náhledu tisku je však vše správně.
Nepřišel jsem na to, jak přiložit printscreen, z kterého by bylo vše jasné a zřejmé.




j-pastierik napsal(a)
Nicker napsal(a)

Já chtěl vložit do textového dokumentu také vodoznak, ale když jsem dokument znovu otevřel, tak buď tam nebyl vůbec, nebo nebyl průhledný, to si už nepamatuju. Chyba byla v typu uloženého dokumentu. Fungovalo to v nativním formátu, ale když jsem to uložil jako .doc, tak se to takhle pokazilo. Není to ten problém?

Otázka doc formátu tu už bola položená n-krát a odpoveď je vždy rovnaká - ak chcete, aby všetko fungovalo tak, ako má, ukladajte do formátu odt. Používateľ Mah mi neodpovedal ako postupuje a preto neviem, či práve toto je jeho problém.

Editoval jaroslav.mixa@czisp.cz (14. 8. 2011 10:03:22)

Offline

#8 14. 8. 2011 10:45:43

sedlacekdan
Moderátor
Místo Nehvizdy
Registrace: 21. 6. 2010
Příspěvků: 617

Re: průhlednost - vodoznak

Prosím založte nové vlákno, toto je již téměř rok staré.
Z dotazu není zřejmý váš problém, máte stejný problém jako uživatel Mah nebo Nicker?

Založte nové vlákno - jako první téma v každém fóru máte návod na vložení souboru ať už screenshotu, nebo lépe samotného dokumentu.

Toto téma uzavírám, nebude možné ho již editovat.


Linux Mint 16 Petra - Apache OpenOffice 4.0.1
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí