Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 11. 2010 14:18:45

MERLOR
Člen
Registrace: 13. 5. 2008
Příspěvků: 13

Jak udělat jeden zaoblený roh a lomenou šipku?

Ahoj lidičky, poradil by jste mi někdo, jak udělat výše zmíněné, tak, jak je to na této free šabloně?
http://templates.services.openoffice.org/en/node/2725

Offline

#2 29. 11. 2010 18:08:53

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Jak udělat jeden zaoblený roh a lomenou šipku?

- lomená šipka bude v tomto případě spojnice
- obdélník s jedním kulatým rohem bude vytvořený úpravou základních tvarů

(s obojím si můžete pohrát v Draw případně Impresu)

Offline

#3 29. 11. 2010 20:41:33

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Jak udělat jeden zaoblený roh a lomenou šipku?

Podle mě je ten obdélník s jedním oblým rohem nějak interně nadefinovaný (tzv. vyšší dívčí :-)); panáčci jdou rozložit (zrušit seskupení), ale ty obdélníky jsou jako by defaultní speciální tvar a nejdou ani upravit body, že by to byl polygon nebo něco. Ale jdou zkopírovat i do jiného sešitu.

Offline

#4 30. 11. 2010 11:21:54

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Jak udělat jeden zaoblený roh a lomenou šipku?

Jak bylo zmíněno výše, draw - namalujte obdélník, převeďte ho na křivku, přidejte vhodně body, upravte jejich polohu a vytvarujte růžek, zkopírujte do calcu.

Offline

#5 30. 11. 2010 11:35:02

MERLOR
Člen
Registrace: 13. 5. 2008
Příspěvků: 13

Re: Jak udělat jeden zaoblený roh a lomenou šipku?

lp. napsal(a)

Jak bylo zmíněno výše, draw - namalujte obdélník, převeďte ho na křivku, přidejte vhodně body, upravte jejich polohu a vytvarujte růžek, zkopírujte do calcu.

Ha výborně konečně jedna trochu použitelná rada - děkuji moc.

Offline

#6 30. 11. 2010 13:22:16

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Jak udělat jeden zaoblený roh a lomenou šipku?

MERLOR napsal(a)

Ha výborně konečně jedna trochu použitelná rada - děkuji moc.

Když vám není jasná odpověď tak se ptejte dál, já prostě netuším jestli umíte upravovat tvary v draw nebo ne. Stačilo napsat že ne a opět bychom vám poradili wink

Offline

#7 30. 11. 2010 13:57:53

MERLOR
Člen
Registrace: 13. 5. 2008
Příspěvků: 13

Re: Jak udělat jeden zaoblený roh a lomenou šipku?

Dobře děkuji dělá mi problém a šipka ta spojnice jak jste to nazval - zkošel jsem v té šabloně si s ní hrát - zkopírovat jí a natáhnout jak jsem potřeboval - no akorát jak jsem to začal natahovat mi začala "přeskakovat" a měnit svoje zalomení a rozměry ale už jsem nebyl schopen jí vrátit zpátky do původního a už vůbec ne z ní udělat další když bych místo těch třech svislch oddílů si tam chtěl udělat další a další ---- ano můžu to pracně zkopírovávat jako debil, ale to nechci já to chci pochopit abych si mohl udělat takové sám a nemusel to krást či dávat jim tam jejich logo a odkazy či tak něco.... proto jsem také z MS office přešel na Open office, že je legální jej používat svobodně... takže je nějaká jíná cesta jak nadefinovat tu spojnici její tvar a velikost? nebo je nějaká finta na to? neb takhle když jsem to zkoušel si dělala absolutně co chtěla....

Offline

#8 30. 11. 2010 15:21:51

MERLOR
Člen
Registrace: 13. 5. 2008
Příspěvků: 13

Re: Jak udělat jeden zaoblený roh a lomenou šipku?

Aha no myslím, že jsem problém už rozlouskl - tu spojnici jsem našel v Draw také a tam se s ní pracuje docela dobře rozhodně lépe než když byla přenesená v té šabloně do Calcu. Takže jsem pochopil. že si to kompletně mohu vytvořit v Draw... Nechápu tedy už jen tu logiku proč to ti dotiční zkopírovali do Calcu a daly to k dispozici v Calcu, proč to nenechali v Draw...

Jinými slovy děkuji Vám všem a můžete tohle vlákmo zamknout - smazat asi néé možná to bude užitečné i někomu dalšímu....

Offline

#9 30. 11. 2010 15:55:43

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Jak udělat jeden zaoblený roh a lomenou šipku?

- Zkuste si se spojnicemi pohrát v Draw, to je "domovský" modul pro vektorové kreslení.
- spojnice se vkládají z panelu kreslení, je to osmá ikonka, která rozbaluje menu s 12 styly spojnic.
- spojnice se může ukotvovat ke "kotvícím bodům objektů". Každý grafický objekt má nějaké výchozí kotvící body a u každého objektu je lze upravit a přidat vlastní.
- spojnice se vám natáhne určitým způsobem podle vzájemného umístění koncového a počátečního bodu. Chcete li její trasu upravit, tak ji vyberte - zobrazí se vám červené přetahovací body - ty přetáhněte podle potřeby. Při změně trasy jste však omezen: 1.obecným typem spojnice 2. aktuálně použitým "typem spojení"
- formát spojnice můžete upravovat běžně upravovat přes kontextové menu
- ve draw můžete spojnicím přiřazvoat styly

Offline

#10 1. 12. 2010 00:47:01

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Jak udělat jeden zaoblený roh a lomenou šipku?

Do prkna :-)))) moc děkuju za odkaz na moooc zajímavý plugin :-D


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí