Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 11. 2010 15:13:12

pupik33
Člen
Registrace: 6. 11. 2010
Příspěvků: 7

Seskupení objektu

Mám vytvořenou tabulku a funkcemi, na to navazující graf a v grafu umístěn obrázek, mám za úkol obrázek seskupit do jednoho objektu s grafem pokud kliknu na seskupit není aktivní tlačítko  prosím pomoc.

Editoval pupik33 (6. 11. 2010 15:15:15)

Offline

#2 6. 11. 2010 16:04:40

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Seskupení objektu

Skúste to takto:

Vložte do súboru obrázok, prispôsobte rozmery, a presuňte ho za graf. Nastavte ploche grafu 100% priehladnosť. Potom kliknite na ikonku vedľa ikonky grafu (tá s tou ceruzkou). Tým zapnete lištu nástrojov na kreslenie, nad stavovým riadkom. Kliknite na šipku úplne vľavo. Následne vyberte graf aj obrázok. Stlačte pravé tlačidlo na myši a vyberte "seskupit". Otvorí sa malé podmenu s položkou "seskupit". Kliknite na ňu a je hotovo. Zrušte kreslenie, kliknite kdekoľvek do zošitu aby sa ukazovateľ myši prehodil zase na zošit. Teraz môžete grafom hýbať kam chcete. Pôjde spolu s obrázkom.

Editoval Roman Toman (6. 11. 2010 16:05:01)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 6. 11. 2010 16:47:01

pupik33
Člen
Registrace: 6. 11. 2010
Příspěvků: 7

Re: Seskupení objektu

Něco dělám špatně nefunguje mi to,  napíše výběr není možný

Offline

#4 6. 11. 2010 21:35:34

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Seskupení objektu

Skúsil som splichtit malé video. Skúste to podľa neho.

Graf s obrázkom - Zoskupenie


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#5 7. 11. 2010 11:48:45

pupik33
Člen
Registrace: 6. 11. 2010
Příspěvků: 7

Re: Seskupení objektu

Jsi jednička! hned to jdu vyzkoušet.Prosím v jakém programu je vytvořeno toto video.Ozvu se jak jsem dopadl.



Roman Toman napsal(a)

Skúsil som splichtit malé video. Skúste to podľa neho.

Graf s obrázkom - Zoskupenie

Offline

#6 7. 11. 2010 12:18:38

pupik33
Člen
Registrace: 6. 11. 2010
Příspěvků: 7

Re: Seskupení objektu

Tak bohužel nezobrazí se mi v menu "formát grafu!, prostě ho nejde najít hledal jsem ho i v zobrazení ani pokud kliknu pravým nejde.Pokud mi dáš mail pošlu ti co chci dík.


pupik33 napsal(a)

Jsi jednička! hned to jdu vyzkoušet.Prosím v jakém programu je vytvořeno toto video.Ozvu se jak jsem dopadl.



Roman Toman napsal(a)

Skúsil som splichtit malé video. Skúste to podľa neho.

Graf s obrázkom - Zoskupenie

Offline

#7 7. 11. 2010 14:03:45

pupik33
Člen
Registrace: 6. 11. 2010
Příspěvků: 7

Re: Seskupení objektu

Offline

#8 7. 11. 2010 14:30:39

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Seskupení objektu

Na úpravu grafu je treba použiť ==DVOJKLIK== Inak sa do nastavení vlastností grafu nedostaneš.
Prejdi na stred grafu a dvakrát rýchle za sebou klikni. Potom môžeš v grafe upravovať čo chceš. Bude fungovať aj pravé tlačítko. Pri jednoduchom kliknutí vyberieš graf ako objekt, ale môžeš s ním maximálne tak pohybovať, viac nie.

Inak pozor ešte na jednu vec. Keď použiješ kurzor z lišty kreslenia, tak po kliknutí kdekoľvek do zošita sa tento kurzor zruší a zmení sa na normálny. Pri výbere objektov (napr na zoskupenie) je potrebné znovu kliknúť na tú ikonku so šípkou na lište vľavo dole.

Inak video je vytvorené vo freewarovom programe "FreeScreen Recorder", nájdeš ho na Stahuj.cz, a osekané v Movie Maker-u od Mrkvošrotu.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#9 7. 11. 2010 17:52:01

pupik33
Člen
Registrace: 6. 11. 2010
Příspěvků: 7

Re: Seskupení objektu

Už to mám hotové,vše funguje, díky za pomoc.


Roman Toman napsal(a)

Na úpravu grafu je treba použiť ==DVOJKLIK== Inak sa do nastavení vlastností grafu nedostaneš.
Prejdi na stred grafu a dvakrát rýchle za sebou klikni. Potom môžeš v grafe upravovať čo chceš. Bude fungovať aj pravé tlačítko. Pri jednoduchom kliknutí vyberieš graf ako objekt, ale môžeš s ním maximálne tak pohybovať, viac nie.

Inak pozor ešte na jednu vec. Keď použiješ kurzor z lišty kreslenia, tak po kliknutí kdekoľvek do zošita sa tento kurzor zruší a zmení sa na normálny. Pri výbere objektov (napr na zoskupenie) je potrebné znovu kliknúť na tú ikonku so šípkou na lište vľavo dole.

Inak video je vytvorené vo freewarovom programe "FreeScreen Recorder", nájdeš ho na Stahuj.cz, a osekané v Movie Maker-u od Mrkvošrotu.

Offline

Zápatí