Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 12. 2008 10:50:41

Termiter
Člen
Registrace: 18. 12. 2008
Příspěvků: 4

Vnitřní okraje rámce

Zdar,
nemůžu přijít na jednoduchou věc, a to je nastavení vnitřních okrajů rámce tak, aby text, který je uvnitř, nebyl na okraje nalepený.
Tyhle okraje se dají nastavit v případě orámování, jenže já žádnou čáru kolem dokola rámce nechci.
Vyřešil jsem to tak, že jsem dal rámec orámovat bílou barvu a budu doufat, že ho časem nepřemístím někam, kde není podklad bílý.
Co s tím? Dájí se ty vnitřní okraje nastavit i bez nutnosti zapnutí čar kolem?
Předem díky za pomoc!

Offline

#2 18. 12. 2008 14:44:19

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vnitřní okraje rámce

Nejspíš chcete použít "textové pole" a ne "rámec". Textové pole je dobře dostupné z panelu "kreslení".

Offline

#3 18. 12. 2008 16:42:56

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Vnitřní okraje rámce

Dá sa to dosiahnuť veľmi jednoducho úpravou štýlu odseku - štandardne je vo vnútri rámca použitý štýl "Obsah rámce". V nastaveniach štýlu na záložke "Odsazení a proklad znaků" nastavte odsadenie od všetkých okrajov.

Offline

#4 19. 12. 2008 10:16:36

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Vnitřní okraje rámce

To jsem zkoušel a původně jsem to chtěl poradit, ale je to velmi dočasné řešení - mmj. se ignorovalo spodní odsazení. Navíc hraje roli, kolik odstavců v tom textu je - každý je pak odsazený. No zkrátka se mi to nelíbilo.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#5 19. 12. 2008 10:23:44

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Vnitřní okraje rámce

Jen doplním - u textového pole je to pak kontextová nabídka Text a tam už je vidět Vzdálenost k ohraničení.

Proč tam nejdou použít styly? :-(


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#6 19. 12. 2008 16:52:23

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Vnitřní okraje rámce

redakce napsal(a)

To jsem zkoušel a původně jsem to chtěl poradit, ale je to velmi dočasné řešení - mmj. se ignorovalo spodní odsazení. Navíc hraje roli, kolik odstavců v tom textu je - každý je pak odsazený. No zkrátka se mi to nelíbilo.

Je to relatívne, ja to používam k úplnej spokojnosti napríklad na tlač DVD obalov. Čo sa týka rovnakého odsadenia - ak prekáža iba to (mne to práve naopak vyhovuje) nič nebráni v nastavení a použití iných štýlov.

Spodné odsadenie je naozaj trochu problém, ale nie až taký veľký, dá sa to dosiahnuť zmenou veľkosti rámca alebo veľkosťou písma.

Offline

Zápatí