Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 13. 10. 2010 13:30:31

HonzaKopecky
Člen
Registrace: 13. 10. 2010
Příspěvků: 5

Velikost virtualni pameti nutna pro otevreni file v Calcu

DD,
mam problem - na PC s WXPHome s 512MB RAM mam naistalovan OO v.3 a mam problem s tim, ze se mi nedari otevrit soubory (xls) ktere jsou vetsi nez cca 3MB. Virtualni pamet jsem mel nastavenou defaultne (tzn 1,5 az 3xRAM), ale to to bylo jeste horsi. Natavil jsem tedy rucne virtual pamet na 1,5 az 4xRAM, ale stejne to nestaci. Zajimave (a rozcilujici) je, ze prakticky stejny PC (jen s WXPPro 32bit) s RAM 504MB si vystaci s defaultnim nastvenim virtualni pameti a zvlada otevirat XLS soubory klidne kolem 10MB...
Muzete mi pls nekdio poradit, jak nastavit aby mi to fungovalo i s OO??
Dekuju.
HonzaKopecky

Offline

#2 13. 10. 2010 14:24:02

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Velikost virtualni pameti nutna pro otevreni file v Calcu

Spíš bych to viděl na problém v konkrétních souborech, můžete zkusit porovnat otevírání stejných souborů na obou PC? Že se nedaří otevřít soubor znamená že OOo vytuhne / spadne / hodí hlášku že to nejde / nebo něco jiného ?

Offline

#3 13. 10. 2010 14:29:25

HonzaKopecky
Člen
Registrace: 13. 10. 2010
Příspěvků: 5

Re: Velikost virtualni pameti nutna pro otevreni file v Calcu

A je spravne, tzn vytuhne = naskoci jen sedivy podklad ale uz se na nem neotevre ani soubrove okno, ani panely nastroju, nic. Jen zahlavi a stavovy radek (prazdny) a sedivo mezi tim. A misto myse hodiny. CPU lita mezi 30-80% v pravidelnych cyklech a velikost strankovaciho souboru (myslim na grafu vykonu <ctrl>+<shit>+<esc>) je na cca1,5 GB.

Offline

#4 13. 10. 2010 17:11:59

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Velikost virtualni pameti nutna pro otevreni file v Calcu

A co ten "prakticky stejny PC (jen s WXPPro 32bit) s RAM 504MB" ? ten si s tím souborem poradí v pohodě?

Offline

#5 15. 10. 2010 08:12:27

HonzaKopecky
Člen
Registrace: 13. 10. 2010
Příspěvků: 5

Re: Velikost virtualni pameti nutna pro otevreni file v Calcu

tak tak. ja si vzdycky myslel, ze MS aplikace jsou na svete od toho, aby neefektivne zachazely s RAM, ale ted se mi zacina zdat, ze i v tomto oboru roste MS konkurence...

Offline

#6 15. 10. 2010 08:19:16

HonzaKopecky
Člen
Registrace: 13. 10. 2010
Příspěvků: 5

Re: Velikost virtualni pameti nutna pro otevreni file v Calcu

ad zprava od Ondra.kl:
to jako jaky problem v konkretnich souborech? Ty sesity jsou ulozeny (ve formatu xls) na serveru, odkud si je podle potreby oteviraji jednotlivi uzivatele - bud jen pro cteni, nebo i pro upravy. Vsichni (kdo to potrebuji) tyto soubory otevirat jsou v pohode, jediny uzivatel ktery ma problemy je tento s OO.
Ale na druhou stranu - mam tu i jinou skupinu useru, ti pouzivsji jine (mensi i vetsi) xls soubory (a ruzna PC samozrejme) jak v MSO tak v OO a nikdy jsem jeste podobny problem nezaznamenal - coz me vede k myslence, neni-li problem spis v tom operacnim systemu (tj. MS Windows XP Home edition)?? [protoze to je strasny OS!]

Offline

#7 15. 10. 2010 08:21:17

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Velikost virtualni pameti nutna pro otevreni file v Calcu

Osobně bych problém viděl spíš v tom jenom stroji a spíše v SW než HW ... může jít o problém s windowsy stejně jako s instalací OOo. Zkuste OOo odinstalovat,(zálohovat profily), promazat adresáře, zálohovat a promazat registry po OOo, pročistit registry obecně, nainstalovat nejnovější javu a nejnovější OOo. Případně můžete zkusit nějakou live linuxovou distribuci a otevřít soubor v jejích OOo.

Offline

#8 15. 10. 2010 08:23:27

HonzaKopecky
Člen
Registrace: 13. 10. 2010
Příspěvků: 5

Re: Velikost virtualni pameti nutna pro otevreni file v Calcu

dobra, to zkusim. Ale dnes uz ne, takze s vysledkem se ozvu az pristi tyden.
Diky za rady a fajn vikend.

Offline

Zápatí