Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 9. 2010 08:26:14

Lukadimix
Člen
Registrace: 22. 9. 2010
Příspěvků: 1

Problém s kopírováním textu z Writer do Calc ve verzi 3.2.1

Dobrý den, mám následující problém:

Pokud si označím při kopírování část textu v programu Writer a chci ho vložit do libovolné buňky v programu Calc ve verzi 3.2.1 a použiji k tomu obligátní ctrl+c, ctrl+v, dojde k tomu, že se mi v Caclu místo vložení textu do buňky objeví jaké si "pole" ohraničené 8mi zelenými čtverci, které má v levém horním rohu ikonku kotvičky, která se i vybarví v horním pomocném panelu. Velice mi to připomíná něco jako OLE objekt.

Jediné co funguje, tak když text zkopíruji přes ctrl+c a vložím ho do Calcu přes ctrl+shift+V a vložím tento text jako "neformátovaný", ale to není to, co bych zrovna chtěl. Ve verzi 3.0.0 mi vše fungovalo a to i prostým "šlápnutím" na označený text a přenesení myší z jednoho programu do druhého, což mi velmi usnadnilo práci.

Musím ještě doplnit, že když označuji text ve writer, tak nemá tu klasickou invertní černo bílou barvu, ale to políčko je podbarvené modře a text je stále černý. (?????)

Nějak se nemůžu prokousat nastavením a nevím, zda nastavit writer, pokud jde o nějaký atribut, který text dostává v tomto programu, nebo calc, kde dochází k vložení.

Předem děkuji za Váš čas a ochotu při řešení tak triviálního problému. (Prosím o nějakou plodnější radu, než, že mám čekat na novou verzi, nebo udělat downgrade)

Editoval Lukadimix (22. 9. 2010 08:34:38)

Offline

#2 22. 9. 2010 11:13:10

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Problém s kopírováním textu z Writer do Calc ve verzi 3.2.1

- ano, vkládá se to jako OLE objekt (pro editaci stačí poklepat)
- ano, podbarvení označovaného textu už není provedeno inverzí ale obarvením. V menu: "nástroje - volby - Openoffice.org - zobrazit:" položka vpravo dole: "průhlednost" lze nastavit míru průhlednosti obarvení na 10 - 90 %. Pokud průhlednost vypnete, použije se stará inverze.

Za této situace žádnou plodnou radu neumím dát ;:)

Offline

Zápatí