Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 30. 8. 2010 06:00:50

Tomatom
Člen
Registrace: 18. 3. 2008
Příspěvků: 10

Hlídaní otevřeného souboru XLS 2 uzivatele

jde nejak nastavit aby se hlidalo otevreni souboru XLS aby to nemohl editovat a ulozit jinny uzivatel???

chapu ze to neni soubor z OO ze se tento soubor importuje....

Offline

#2 17. 12. 2013 05:46:44

rabi
Člen
Registrace: 17. 12. 2013
Příspěvků: 1

Re: Hlídaní otevřeného souboru XLS 2 uzivatele

Stáhla jsem Javu z java.com a zdá se, že všechno běží.
Děkuji Vám za pomoc???









_________________
Learn about jquery techniques with braindumps course. Take advantage of latest collection of Princeton University tutorial and Babson College guide and learn how to create awesome websites. for more details click here Youtube you can find us on Facebook

Editoval rabi (25. 7. 2014 13:40:50)

Offline

#3 17. 12. 2013 08:56:46

neutr
Člen
Registrace: 8. 3. 2007
Příspěvků: 3,435

Re: Hlídaní otevřeného souboru XLS 2 uzivatele

Trošku mi uniká kontextový smysl otázky. 3 roky starý dotaz. Nabízí se například relace
   Tomatom = rabi
   rabi <> Tomatom, ale navazuje na jeho vlákno na které nikdo nereagoval.
------------------------------------
   Problém s importními filtry byl před těmi několika roky jiný nežli dnes. Nepíšete jakou verzi AOO (LO) máte nainstalovánu, ale je to asi v tomto případě jedno.
   Asociace dokumentů je dnes mnohem lepší. I když to šlo asi i před tím pomocí "Soubor" > oteřít průvodce > konvertor dokumentů a s nainstalovaným dobrým filtrem (dá se upravit, ale nemusel být mezi standardní filtry pro konverzi načten - nainstalován).
   Jde o základní nastavení - "Nástroje" > Volby > Načítání a ukládání > VBA a MSO.
   Mimo toho jde o problém ten, že "Java" je zdrojem pro psaní XML a vlastně všechno "šifrování" běhá pod ní. Respektive jinak - nevím jak šifrovalo MSO před tím, ale užívali zřejmě jen utilitu "Base64". OpenOffice šifruje koncepčně jinak, ale k této knihovně má také přístup pokud se nemýlím tak je to JRE 1.5.x kde je to normálně jako nástroj na šifrování obecného XML.



   Takže tenkát to nemuselo chodit z několika důvodů - volby na OpenOffice nebyly využity (zaškrtávací tlačítka ve volbách), nebo OpenOffice neměla povolený přístup ke knihovně Java (to se musí navolit Nástroje" > Volby > openOffice.org > Java. Tenkrát mohlo být bez nainstalované Javy (dnes také), ale tehdy nemusely být přístupné všechny třídy...................Nebo to uměl jen konvertor dokumentů když měl Javu a další věci.


    Vůbez kompatibilita MSO - OO.o - zejména LO, ale AOO je mnohem lepší nežli tenkrát. Takže raději neřešte proč to tenkát nešlo a dnes ano. Já - a kdokoliv jiný by musel vidět to původní nastavení kde to nechodilo TomTomovi :-)

Editoval neutr (17. 12. 2013 09:00:21)


Moje e-mailová adresa
Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte orientaci při vyhledávání řešení JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí