Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 2. 8. 2010 10:38:37

strakovama
Člen
Registrace: 27. 6. 2008
Příspěvků: 4

databáza - export

Nejako som sa prehrýzla cez vytvorenie tlacovej zostavy, aj ked mi celkom nevyhovuje.
Ale, ako mam postupovat ked by som chcela moju databazu exportovat do nejakeho ineho formatu (okrem PDF) napr. TXT, XLS, DBF ?
alebo napr. by som chcela s nimi pracovat v CALCu ?  (pri kopírovaní cez CTRL+C, CTRL+V sa mi nezachovala diakritika !!!)

Offline

#2 2. 8. 2010 11:24:38

strakovama
Člen
Registrace: 27. 6. 2008
Příspěvků: 4

Re: databáza - export

dodatocne som zistila ze sa daju databazy dotiahnut do CALCu cez F4 a potom uložiť ako CSV,  co by sa dalo celkom aj pouzit.
Napriek tomu - neexistuje jednoduchsie priamo z BASE ?

Offline

#3 10. 8. 2010 14:08:07

student
Člen
Registrace: 27. 2. 2006
Příspěvků: 112

Re: databáza - export

Práve toto je silná stránka OO. Ak si databázu zaradíte medzi dátové zdroje, jednoducho dokážete údaje použiť v Calc-u, napr. http://www.openoffice.cz/doplnky/sablon … eur-pre-sk a tie isté údaje využívam vo  Write na hromadnú (ale aj jednotlivú) tlač (alebo tlač do súboru aj v inom formáte) obálok.
Tiž som si na to musel zvyknúť, ale tak "silné prepojenie databázy s balíkom nemá nikto.
Osobne to riešim tak, že si narobím šablóny do Write a potom to už ide "samo".

Offline

#4 8. 12. 2010 10:12:21

Cejvik
Člen
Registrace: 8. 12. 2010
Příspěvků: 1

Re: databáza - export

No dobrá, napojil jsem si DB (viz návod http://vision32.mohelnice.net/2010/12/o … on32.html) na IS, udělal jsem si dotaz který vrací výsledky, ten pomocí F4 v calcu zobrazím a přetáhnu na list. když se mi ale data v DB změní, jak je zaktializuji na listu? V MS Excelu jsem dal pravým tl. aktualizovat data.

Offline

#5 8. 12. 2010 13:29:15

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: databáza - export

Data se ze zdroje dat kopírují. Neprovádí se tedy trvalé propojení datového zdroje s určenou oblastí buněk. Tím pádem nemůžete data nijak aktualizovat, můžete však aktuální data nakopírovat na stejné místo stejným postupem.

Offline

Zápatí