Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 7. 2010 13:06:05

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

jak napsat do bunky rozmer, napr. 10x15 :-)

Ahoj,

jelikoz pouzivam jako vychozi klavesnici anglickou, vychytavky typu vlozeni 10x15 resim zadanim jednoduche uvozovky pred text (mozna to je apostrof '), ale kdyz jsem se toto snazil vysvetlit "normalnim" lidem, tak se jim moc nelibi prepnout na anglickou klavesnici, zmacknout apostrof, a prepnout zpet na ceskou.

Calc to nesmyslne nahrazuje za datum, i kdyz je typ bunky prednastaven jako textova. Je toho vic, co si calc nenecha vysvetlit a nahrazuje a nahrazuje. Da se tento zlozvyk calcu nejak vypnout?

Zajimalo by me, jak toto resi profici ;-) Diky za rady.

Offline

#2 19. 7. 2010 19:24:32

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: jak napsat do bunky rozmer, napr. 10x15 :-)

Apostrof sa dá napísať kombináciou kláves ľavý ALT+39 na číselnej klávesnici, alebo pravý ALT+P.

Pri zadávaní rozmerov by som použil namiesto "x" znak "×" - pravý ALT+ä na slovenskej klávesnici, pravý ALT+) na českej klávesnici, alebo ľavý ALT+0215 na číselnej klávesnici(pozor tá nula tam musí byť!).
Podľa mňa vyzerá lepšie 10×15 ako 10x15.

Po prednastavení formátu bunky na text sa bunka chová ako textová. Nerobí žiadne problémy. Akú verziu OOO používate?

Editoval Roman Toman (19. 7. 2010 19:48:38)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 22. 7. 2010 12:45:42

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: jak napsat do bunky rozmer, napr. 10x15 :-)

Dekuji za odpoved. To alt+p by se mi libilo, kdyby to fungovalo, jenze na ceske klavesnici to bohuzel nic nedela. Ten alt+39 je ale docela dobry. Je pravda, ze to Vase × vypada o neco lepe a jeste bez nutnosti apostrofovat. Otazka je, co to udela ve starem excelu, protoze to vypada jako unicode znak ;-)

Pouzivame GO-OO 3.2. V cistem listu to skutecne nedela, kdyz pred tim nastavim bunku jako textovou, ale v te excelove tabulce, kterou dotycna pouziva uz nekolik let, to dela i na nastavene textove bunce, asi nejaka chyba kompatibility.

Offline

#4 22. 7. 2010 16:31:51

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: jak napsat do bunky rozmer, napr. 10x15 :-)

zombie napsal(a)

Dekuji za odpoved. To alt+p by se mi libilo, kdyby to fungovalo, jenze na ceske klavesnici to bohuzel nic nedela.

Ja som napísal < PRAVÝ ALT + P > na slovenskej klávesnici. Na českej je to < PRAVÝ ALT + ) > - Rozumej klávesa, ktorá tento znak ")" píše, nie ktorá je ním označená. Na českej QWERTY je to < PRAVÝ ALT + SHIFT + , >. Ono totiž klávesy ALT (ľavá ALT)a ALTGR (pravá ALT) sú tak trošku rozdielne, čo sa týka účelu.

Čo sa týka toho excelu od mrkvosoftu. Mám taký dojem, že tento program vnútorne podporuje UNICODE už od verzie '97.

Editoval Roman Toman (22. 7. 2010 16:37:32)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#5 29. 7. 2010 08:48:09

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: jak napsat do bunky rozmer, napr. 10x15 :-)

Roman Toman napsal(a)

Ja som napísal...

Vsak, ze jsem to mackal s pravym altem, jenze o zavorce rec nebyla :-) To, ze dela kazdy alt neco jineho, ackoliv jsou stejne popsane, vim uz od dob, kdy na starych klavesnicich se pravy jmenoval "alt gr" :-)

Diky za snahu, ale ani tak to nefunguje :-( Alt se zavorkou dela dlouhou carku, kterou pak foukne nad pismeno, takze se tim da napsat treba dlouhe G :-D Ale jinak to je celkem k nicemu stejne jako ty ostatni navrzene kombinace :-(

Promackal jsem tedy celou klavesnici, ale apostrof se mi napsat nepodarilo. Kam chodite na tyto pravy alt + neco zkratky? Je to nekde popsane?

Offline

#6 29. 7. 2010 10:57:28

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: jak napsat do bunky rozmer, napr. 10x15 :-)

zombie napsal(a)

Promackal jsem tedy celou klavesnici, ale apostrof se mi napsat nepodarilo. Kam chodite na tyto pravy alt + neco zkratky? Je to nekde popsane?

Som na tom ako vy. Keď chcem nájsť nejaký neštandardný znak na klávesnici, takisto premačkám celú klávesnicu a skúšam a skúšam a buď tam je alebo nie.

A skúšali ste prepnúť klávesnicu dole pri hodinách. Na klávesnici funguje iba jedna z kombinácií. Aspoň u mňa.

Neviem či sú tieto skratky niekde popísané (možné to je), ale ja som na ne zvyknutý ešte z dôb Mrkvosoft DOS, kde bolo doslova nevyhnutné niektoré znaky písať pomocou takýchto skratiek.

Predtým uvedené skratky boli pre znak "×". Takže som sem dal obrázky mojej klávesnice so skratkami pre apostrof na nej, lebo vaša môže mať iné rozloženie kláves, ako sa hovorí lepšie raz vidieť ako stokrát popísať.

Robím vo WXP sp3 CZ pro takže:

SLOVENSKÁ KLÁVESNICA QWERTY:
S_t.jpg - klikni na zväčšenie

ČESKÁ KLÁVESNICA:
C_t.jpg

ČESKÁ QWERTY KLÁVESNICA:
CQ_t.jpg

ČESKÁ PROGRAMÁTORSKÁ KLÁVESNICA:
CP_t.jpg

Editoval Roman Toman (29. 7. 2010 11:23:23)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#7 1. 8. 2010 21:56:26

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: jak napsat do bunky rozmer, napr. 10x15 :-)

10x15 též jako =10&CHAR(120)&15

Jinak pokud nastavím formát buňky na text (@), tak 10x15 se vloží bez konverze - Go OpenOffice 3.2.1

Editoval hanus (1. 8. 2010 21:58:36)

Offline

#8 5. 8. 2010 21:17:26

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: jak napsat do bunky rozmer, napr. 10x15 :-)

Romane Tomane, mockrat dekuju za tu praci, kterou jste si dal s focenim klavesnic a priklady. Zitra to zkusim na normalni klavesnici, ted mam jen notebook. Jsem zvedav, jak to dopadne, doufam, ze ste se s tim nedelal zbytecne, protoze ja to vsecko taky promackal a dosel sem nejdal k carce jako interpunkcnimu znamenku, ale ne apostrofu. Prepinani klavesnice z ceske neni moc dobra volba, to si to muzu prepnout rovnou na anglickou a apostrof normalne zmacknout wink

Offline

Zápatí