Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 1. 6. 2009 20:25:42

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Elektronický podpis

Prosím vás, jak je to s elektronickým podpisem? Pamatuju, že se mi podařilo dokument před časem elektronicky podepsat neověřeným certifikátem, ale po reinstalaci už to nedokážu. Bylo to někdy před řádově týdny a přišel jsem na to náhodou. Já vím, že je mi to asi momentálně k ničemu, ale přece: Jak podepsat dokument certifikátem, který si OOo vyrobí samo, aniž bych ho musel ověřovat? Lze to vůbec nebo se tehdy stalo něco divného :-) ? Dík.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 15. 6. 2009 15:22:07

Rvojta
Člen
Místo Celá ČR
Registrace: 11. 10. 2004
Příspěvků: 24
Web

Re: Elektronický podpis

Já mám s podepisováním dokumentů v OpenOffice.org samé negativní zkušenosti. Ve finále podepisuji jenom vygenerované PDFka pomocí http://jsignpdf.sourceforge.net/ To funguje spolehlivě.


Zakázkový vývoj řešení založený na kancelářském balíku OpenOffice.org - makra, rozšíření, integrace do firemních IS. Školení pro začátečníky, středně pokročilé uživatele a programátory.

Offline

#3 17. 6. 2009 20:46:09

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Elektronický podpis

V ovládacích panelech (Možnosti Internetu, záložka Obsah) se musí nejdřív naimportovat osobní certifikát a teprve pak je v OpenOffice k dispozici. Nevím nic o tom, že by se certifikát dal vygenerovat přímo v OpenOffice. Já jsem ho vytvořil v OpenSSL.

Offline

#4 5. 7. 2009 08:25:50

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Elektronický podpis

V Linuxu je nutné certifikát pro elektronické podepisování nejprve naimportovat např. přes Firefox (Úpravy->Předvolby->Rozšířené->Šifrování->Certifikáty->Osobní). Po importu certifikátu do Firefoxu je nutné restartovat OpenOffice, aby tam pak byl certifikát k dispozici.

Dokument před el.podepsáním je nutné uložit (OOo vás k tomu vyzve). Pak přes Soubor->Vlastnosti->Elektronický podpis nebo Soubor->Elektronické podpisy Přidat daný el.podpis, címž dojde k jeho podepsání a automatickému uložení. Soubor pak už neukládejte (tím by se el.podpisy vymazaly, protože by se mohly uložit nějaké změny, což vyžaduje nové el.podepsání).

Toto funguje minimálně od verze OOo 2.0

Pro zajímavost: když pak rozzipujete daný ODS/ODT/ODP dokument, tak ve složce META-INF/ bude soubor documentsignatures.xml obsahující dané el.podpisy.

Editoval hanus (5. 7. 2009 08:26:20)

Offline

#5 7. 7. 2010 20:22:39

elpeko
Člen
Registrace: 7. 7. 2010
Příspěvků: 1

Re: Elektronický podpis

Mě to v open office nikdy moc nefungovalo, nakonec jsem se po mnoha problémech vydal cestou, kdy to přegeneruju do PDF a pak to podepísuju tímhle softem http://www.digitalni-podpis.cz/elektron … -dokumentu

Editoval elpeko (7. 7. 2010 20:23:09)

Offline

#6 9. 7. 2010 15:35:30

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Elektronický podpis

A v Linuxu?


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#7 22. 7. 2010 13:33:13

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: Elektronický podpis

elpeko napsal(a)

Mě to v open office nikdy moc nefungovalo, nakonec jsem se po mnoha problémech vydal cestou, kdy to přegeneruju do PDF a pak to podepísuju tímhle softem hxtp://www.digitalni-podpis.cz/elektronicky-podpis-pdf-dokumentu

spam spam :-)

Jsigner je zadarmo a umi totez ;-)

Editoval zombie (22. 7. 2010 13:33:53)

Offline

Zápatí