Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 7. 2010 13:23:37

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

relativni odkazy na soubory

Ahoj,

kdyz chci adresovat nejakou bunku v jinem souboru, calc vzdycky pouziva uplnou cestu natvrdo, napr.

='file:///C:/Documents and Settings/Owner/Plocha/test2.ods'#$List1.A1

Muzu nejak nastavit pouzivat aktualni adresar souboru, ze ktereho ty odkazy delam? (jako "file:///./test2.ods", coz nejde)

Mam tento problem i pri odkazovani do databaze, ktera pouziva jako zdroj dat nejaky sesit.Prenositelnost na jiny PC je tedy nulova.

Resim to tak, ze jsem kazdeho donutil, aby si vytvoril C:\dokumenty a se souborama pracoval jen v nem, ale prijde mi to jak za krale klacka :-) Jeste stesti, ze s tim nepotrebuju delat na linuxu, co bych delal s tim C: by me fakt zajmalo :-) Nejake napady?

Offline

#2 29. 7. 2010 21:50:20

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: relativni odkazy na soubory

Ta cesta se sice ukáže úplná, ale uložená může být relativně, záleží na nastavení v menu Nástroje->Volby->Načítání/Ukládání->Obecné - tady jsou zatržítka
* Ukládat URL relativně k souborovému systému
* Ukládat URL relativně k internetu

Stáhněte si mou ukázku http://ooo.e-hanus.cz/rel_propoj_ods.zip a rozbalte si to kdekoli na počítači. Jsou to dva soubory + adresář s jedním souborem. Všechny jsou navzájem propojené. Mi v Linuxu na Go-OO 3.2.1 to funguje korektně (musí být samozřejmě zachována struktura, že ten jeden soubor je v tom podadresáři, jak je to zazipováno).

Offline

#3 5. 8. 2010 17:54:33

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: relativni odkazy na soubory

Nojo, fakt, to je bomba. Zajmave je, ze ty relativni odkazy jsou tam zaskrtle defaultne, v xml je cela cesta natvrdo, ale prece to funguje :-) Budu se muset podivat, jestli mi uz nebudou fungovat i ty databaze, naposled jsem nad tim zlomil hul asi u verze 2.4 ;-)

Offline

Zápatí