Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 6. 2010 14:25:20

Cheva
Člen
Registrace: 9. 6. 2007
Příspěvků: 10

Writer nerozpozná URL

Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jak donutit Writer, aby rozpoznal vloženou URL po odsazení mezerníkem - nefunguje mi to jen na jednom počítači, na jiném je to ok... Změnilo se to po instalaci verze 3.2.
Ve volbách autom. oprav mám obě políčka "Rozpoznat URL" zaškrtnuté.
Nainstalovala jsem 3.2.1 (měla jsem jen 3.2.0), ale nic se nezměnilo - odkazy musím nadále složitě vkládat přes volbu Vložit na horní liště.
Díky.

Editoval Cheva (22. 6. 2010 14:26:02)

Offline

#2 23. 6. 2010 06:12:40

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Writer nerozpozná URL

... pokud by náhodou odkazy byly funkční (tj. pro přechod se zadává CTRL+klepnutí) tak je jenom potřeba upravit odpovídající znakový styl

Offline

#3 24. 6. 2010 08:48:53

Cheva
Člen
Registrace: 9. 6. 2007
Příspěvků: 10

Re: Writer nerozpozná URL

Bohužel to není ten případ. Odkazy nejsou funkční.

Offline

#4 24. 6. 2010 12:14:30

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Writer nerozpozná URL

hmm... tak zkuste ty políčka odzaškrtnout a pak znova zašktrnout, třeba to pomůže wink

Na jakém OS ty OOo provozujete?

Offline

#5 9. 7. 2010 10:27:54

tdrozd
Člen
Registrace: 6. 2. 2010
Příspěvků: 13

Re: Writer nerozpozná URL

Zdravím, nevím jestli jsem ve správné sekci, ale potřeboval bych pomoc nebo radu k následujícímu problému.
Potřebuji do textu sem tam zkopírovat nějaký odkaz z internetu, který bude odkazovat přímo na daný výrobek (v mém případě noty). Když zkopíruji název do Wordu nebo přímo do emailu v Outlook Expressu, tak se zkopírovaný text funguje jako odkaz na daný titul. Když to však udělám v OO, tak se text sice tváří jako odkaz, ale nefunfuje. Vypadá to, že se sem nezkopíruje celá cesta k webové stránce, ale pouze poslední část, která samozřejmě nefunfuje.
Zkuste například zkopírovat do Writeru Duelling Banjos z níže uvedené stránky a zkuste také zkopírovat do wordu nebo do emailu. V OO je někde chyba nebo se to dělá jinak než CTRL + C a CTRL + V.
http://www.musicroom.com/Browse/Arrange … mentgroup3

Tom

Offline

#6 9. 7. 2010 11:24:37

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Writer nerozpozná URL

Vkladanie, pochopiteľne, v OO.o funguje bez problémov, takže otázka - klikáte na ten odkaz spolu so stlačenou klávesou Ctrl?

Offline

#7 13. 8. 2010 14:10:01

tdrozd
Člen
Registrace: 6. 2. 2010
Příspěvků: 13

Re: Writer nerozpozná URL

Díky za odpověď, ale mi to vkládání url adresy včetně obrázku nefunguje. NEozval jsem se dříve, protože jsme myslel, že mi přijde email, že je zde nová zpráva automaticky, ale teďj sme zjistil, že jsem nebyl přihlášen, tak jsem zde dne ze zvědavosti kouknul a objevil odpověď.
Já vím, že musíš stlačit CTRL + odkaz, to je v pořádku. Problém je, že ten odkaz, který se zde objeví je úplně nesmyslný a tím pádem nefunkční.
Když zkopíruji z webu nějaký text z obrázkem do wordu, tak je to vše v pořádku a odkaz bez problému funguje, ale když to stejné vložím do writu, tak text i obrázek jsou sice v pořádku, ale odkaz na který odkazují neexistující stránky. Místo http://www.neco.cz/zbozi1... se objeví file:///zbozi1....... a nevím co s tím.
Kvůli této vlastnosti writu musím požívat word. Prosím o radu.
Tom

Offline

#8 15. 8. 2010 05:39:47

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Writer nerozpozná URL

Skúsil som to (Duelling Banjos) a pri obrázku mám normálne URL - http://www.musicroom.com/se/ID_No/019472/details.html - takže to v OO.o funguje a naozaj neviem, prečo to nejde Vám.

Offline

#9 26. 8. 2010 10:43:28

tdrozd
Člen
Registrace: 6. 2. 2010
Příspěvků: 13

Re: Writer nerozpozná URL

Díky za odpověď, jsem rád, že jsi to vyzkoušel, ale nemohu pochopit, jak to, že ti to funguje a mě ne. Hned jsem to opět vyzkoušel a pořád tam mám file:///zbozi1........ DOkonce se mi zde neobjeví ani obrázek, ale pouze rámeček obrázku. Jakou máš verzi OO, dělal jsi normálně CTRL+C a CTRL+V? Kopíroval jsi text a obrázek nebo horní lištu?
Co máš nastaveno v nástroje - volby - načítání/ukládání - obecné?

Opět mi nepřišel email o tom, že mi zde někdo odpověděl? Jak to? Mám zde uvedenou jste přihlášen k odběru příspěvků a nic mi nepřišlo.Co dělám špatně?
Tom

Offline

#10 27. 8. 2010 07:43:44

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Writer nerozpozná URL

@tdrozd Špatně děláte hlavně jednu věc: ukradl jste téma Chevě, která se chudák odpovědi už nedočká. To je proti netiketě, příště založte nové téma.

Chevu prosím, aby založila dotaz znovu, tohle vlákno už má jiné.

Pokud nechodí maily (vyzkouším), nahlaste to prosím do fóra, děkuji.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#11 31. 8. 2010 10:59:02

tdrozd
Člen
Registrace: 6. 2. 2010
Příspěvků: 13

Re: Writer nerozpozná URL

Omlouvám se ukradení tématu, ale nadpis se mi zdá přesně ten, který bych napsal sám a vstoupil jsem zde cca 14 dní po poslední zprávě pro CHEVU a zdálo se mi, že už je téma volně a proto se se mi zdálo zbytečné zakládat nové téma se velice podobným názvem.
Také nevím co znamená nahlaste do to fóra, že mi nechodí emaily. Toto je fórum nebo ne? :-))
Tom

Offline

#12 31. 8. 2010 11:50:01

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Writer nerozpozná URL

tdrozd napsal(a)

Díky za odpověď, jsem rád, že jsi to vyzkoušel, ale nemohu pochopit, jak to, že ti to funguje a mě ne. Hned jsem to opět vyzkoušel a pořád tam mám file:///zbozi1........ DOkonce se mi zde neobjeví ani obrázek, ale pouze rámeček obrázku. Jakou máš verzi OO, dělal jsi normálně CTRL+C a CTRL+V? Kopíroval jsi text a obrázek nebo horní lištu?
Co máš nastaveno v nástroje - volby - načítání/ukládání - obecné?

Opět mi nepřišel email o tom, že mi zde někdo odpověděl? Jak to? Mám zde uvedenou jste přihlášen k odběru příspěvků a nic mi nepřišlo.Co dělám špatně?
Tom

Neviem o tom, že by sme si potykali.

Mám Oracle OO.o 3.2.1, normálne CTRL+C/V, kopríval som obrázok a text s obrázkom. Nastavenia mám východzie ako po inštalácii OO.o.- ukladať URL relatívne k súborovému systému a ukladať URL relatívne k internetu je zaškrtnuté.

Offline

#13 31. 8. 2010 22:52:56

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Writer nerozpozná URL

@tdrozd - do cizích témat se pouze odpovídá, a to k věci. Všechno ostatní je neslušné. Neexistuje nic jako "toto téma je staré, tak sem plácnu svůj dotaz". To se prostě nedělá, založte svůj dotaz a své vlákno.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

Zápatí