Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 8. 7. 2010 10:24:33

Fiend
Člen
Registrace: 12. 10. 2009
Příspěvků: 8

tvorba formulářů

Existuje nějaký návod na tvorbu formulářů ve writeru?

Zasekl jsem se na dělání seznamu, dříve jsem dělal formuláře ve wordu a bez problemu, ale u OO 3.2 se nějak nemohu pohnout... potřeboval bych udělat pole kde při kliknutí se mi rozevře seznam výběru např. leden - prosinec nejlépe, aby v poli bylo ještě před kliknutím napsáno napr. "kliknutím vybete" a po kliku, aby se nabídka rozevřela... opravdu jsem tomu věnovat hodně času klidně bych si přečetl nějakou příručku :-) 

Děkuji za rady!!

Offline

#2 8. 7. 2010 17:33:59

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: tvorba formulářů

Cez menu Zobrazit-Panely nástrojú-Ovládací prvky formuláře za pnite tento panel
Použite do formulára "Kombinované pole".

Vzorový súbor:Vzorová ukážka

Súbor je treba uložiť niekam na disk a otvoriť z disku. Inak je len na čítanie.

Ovládací prvok sa po prepnutí do režimu návrhu dá dodatočne upraviť.

Editoval Roman Toman (8. 7. 2010 17:37:48)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 9. 7. 2010 09:01:21

Fiend
Člen
Registrace: 12. 10. 2009
Příspěvků: 8

Re: tvorba formulářů

Díky moc!! podařilo se mi to podle toho vzoru rozluštit, ale OO mě teda dost zklamal... ja jsem se vlastně už na to zadávání předtím dostal, ale dělalo mi to jenom jeden řádek, ikdyž jsem napsal "slovo";"další slovo"; tak stejně mi to dalo do jednoho řádku, nenapadlo mě dát shift+enter... tvorba formulářů je teda ve wordu proti oo pohádka :-D a to jsem velkej fanda OO!

Díky za pomoc!

Offline

#4 9. 7. 2010 10:28:30

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: tvorba formulářů

Závisí na co ten formulář chcete - pokud to má být jen tak nějaký klikátko jste u writeru správně. Pokud však chcete skladovat i nějaký data, tak na to je BASE, kde můžete použít jak vestavěnou HSQLDB tak se napojit např. na MySQL, MSSQL, Oracle aj. V Base se pak formuláře vytvářejí právě pomocí writeru - je tam ale vazba na data v DB a obsah ovládacího prvku se dá např. naplnit seřazeným selektem z tabulky.

Offline

#5 9. 7. 2010 10:52:48

Fiend
Člen
Registrace: 12. 10. 2009
Příspěvků: 8

Re: tvorba formulářů

Je to klikátko a writer jsem si vybral úmyslně, původně jsem dělal formulář ve wordu, ale po přechodu na OO ho chci předělat, aby byl kompatibilní a bez rozhození formátu pro všechny. Už se taknějak blížím do finishe, ale celkem mi to dává zabrat, chybí mi spousta funkcí a všechno mi připadá zbytečně složitý..., ale jinak nedám na OO dopustit!

Offline

Zápatí