Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 7. 2010 08:30:07

pmir
Člen
Registrace: 3. 7. 2010
Příspěvků: 2

doc soubory chranene heslem - ve Writeru vzdy jen ke čteni

Dobrý den,
potřeboval bych  ve Writeru editovat soubor vytvořený ve formátu MS Word XP a chráněný heslem proti otevření.
V MS Office vše správně funguje.
Pokud však otevírám soubor ve Writeru, po zadání hesla se soubor sice otevře, ale vždy pouze ke čtení.
Zajímavé je, že
1) úplně stejně se chová nový testovací soubor, který vytvořím ve Writeru a uložím jako chráněný heslem ve formátu "MS Office 200/XP"

2) Naopak dle očekávání - bez popsané chyby - se chovají zaheslované tabulky ve formátu MS Excell.

Jsme nový uživatel Open Office, takže příčina může být i triviální.
Prosím, neznáte někdo řešení?
Mirek P.

Offline

#2 6. 7. 2010 15:22:56

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: doc soubory chranene heslem - ve Writeru vzdy jen ke čteni

Ve standardním panelu nástrojů stačí zmáčknout tlačítko "Upravit soubor" - je to ikonka "list papíru s tužkou", vlevo od tlačítka pro export do pdf.
Netuším ale, proč se takhle chová doc soubor s heslem.

Editoval PavelH (6. 7. 2010 15:24:48)

Offline

#3 7. 7. 2010 17:23:50

pmir
Člen
Registrace: 3. 7. 2010
Příspěvků: 2

Re: doc soubory chranene heslem - ve Writeru vzdy jen ke čteni

Dobrý den,
děkuji za názor. Bohužel mi toto nefunguje. Nebo přesněji - zdá se mi, to funguje jen při prvním otevření daného souboru. Jakmile soubor změnim a  poprve uložím z OpenOffice, nikdy příště už tlačítko "upravit soubor" soubor k zápisu neotevře. Tohoto jevu jsme si všiml už dříve - ale nechtěl jsme jim úvodní popis komplikovat - a ani jsme mu přesně nerozuměl.
Teď se mi zdá, že při prvním uložení - už z OpenOffice - se příslušný atribut uloží chybně a je konec. Vyzkoušel jsme to opakovaně...
Tlačítko "upravit soubor" mi asi obecně funguje správně: Tedy po jeho  stisku se zobrazí lišta s formátovacími tlačítky a pravítka kolem dokumentu. Při dalším stisku tlačítka zase formátovací prvky zmizí. To je zcela OK.
Prosím, nenapadá vás ještě něco jiného?
V každém případě Vám děkuji za snahu pomoci a přeji hezký den.
Mirek P.

Offline

Zápatí