Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 6. 2010 14:48:26

armenit
Člen
Registrace: 20. 6. 2010
Příspěvků: 13

změna barvy písma

Nejde mi změnit barvu písma u již existujícího textu. U nového to jde, ale mě jde o to, že chci přebarvit stávající text a to nejde.

Offline

#2 22. 6. 2010 20:30:08

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: změna barvy písma

Může to být např. tím, že je v buňce použito podmíněné formátování (menu Formát->Podmíněné formátování), nebo uživatelsky definovaný formát zobrazení (menu Formát->Buňky->Čísla). Anebo něčím jiným :-) Můžete zpřístupnit daný soubor?

Offline

#3 22. 6. 2010 20:53:55

armenit
Člen
Registrace: 20. 6. 2010
Příspěvků: 13

Re: změna barvy písma

Jak se prosím dělá nějaké to zpřístupnění daného souboru? Nemyslím si, že bych měl použité nějaké podmíněné formátování buněk. Poradíte mi i s hypertextovým odkazem? Nějak nechápu jak to v OO funguje. Byl jsem zvyklý použít zkratku ctrl+K. Tady to nejde. A když tady kliknu na tlačítko hypertextového odkazu, tak se mi vedle textu tento odkaz (a není to nic krátkého) ukáže. Bylo by mi milejší, kdyby jen ten text byl odkazem, jako to bylo u Excelu.

Offline

#4 22. 6. 2010 21:45:26

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: změna barvy písma

1) zpřístupnění souboru - musíte mít možnost ho uložit na nějaké veřejně přístupné místo (pokud nemáte svůj web/FTP, pak např. http://uschovna.cz/) nebo poslat mailem

2) hypertextový odkaz: menu Vložit->Hypertextový odkaz; pokud chcete odkaz do Internetu, pak jako Cíl vložte URL a jako Text to, co má být v buňce jako odkaz, a pak klikněte na tlačítko Použít.

Editoval hanus (22. 6. 2010 21:45:53)

Offline

#5 23. 6. 2010 07:57:04

armenit
Člen
Registrace: 20. 6. 2010
Příspěvků: 13

Re: změna barvy písma

Rád Vám pošlu emailem soubor k prohlédnutí, pokud budu znát emailovou adresu smile.

Hypertextový odkaz používám trošku jinak. Ne jako odkaz do Internetu, ale jako odkaz z jednoho sešitu Calc do jiného. Přesněji řečeno mám takový svůj systém kde mám uložený abecedně názvy firem, kterým jsem již fakturoval a v Excelu jsem to měl řešené právě přes hypertextový odkaz tak, že po kliknutí na název této firmy se mi otevřela její faktura, která je uložená jinde v PC. Možná je to tady v OO řešené jinak. Poradíte mi jak toto propojovat?

Offline

#6 23. 6. 2010 10:53:13

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: změna barvy písma

Soubory můžete nahrávat na naši wiki, pokud jste přihlášený.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#7 23. 6. 2010 12:02:35

armenit
Člen
Registrace: 20. 6. 2010
Příspěvků: 13

Re: změna barvy písma

Tak jsem to nahrál na tu wiki. Prosím o zprávu jestli to vidíte a jestli najdete kde je chyba.

Offline

#8 23. 6. 2010 13:17:03

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: změna barvy písma

Příště nám sem dejte odkaz...

http://wiki.openoffice.cz/wiki/Soubor:N … hryzek.ods


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#9 23. 6. 2010 14:14:57

armenit
Člen
Registrace: 20. 6. 2010
Příspěvků: 13

Re: změna barvy písma

OK. Takže jste to našel. Co je tam tedy špatně?

A pak mám ještě další dotaz. Když si chci udělat v Calc výběr, tak kliknu na tu šipčičku a ono se mi ukáže to malé okénko, kde je nahoře Vše, horních 10, standardní filtr a pak jsou vypsané další položky. Vadí mi to, že při hledání kdy kliknu na počáteční písmeno, tak se mi první nalezené slovo schovává pod koncem této vyrolované minitabulky. Nejde tato nějak protáhnout? smile

Offline

#10 23. 6. 2010 18:43:40

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: změna barvy písma

armenit napsal(a)

Tak jsem to nahrál na tu wiki. Prosím o zprávu jestli to vidíte a jestli najdete kde je chyba.

Chyba asi nebude v súbore. Odskúšal som hneď prvú kartu a normálne sa dá prefarbiť všetko, vrátane karty. Žiadne problémy sa nevyskytli  roll.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#11 23. 6. 2010 20:03:51

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: změna barvy písma

1) OK, soubor máme; popište přesně, co vám v něm nejde. Taky jsem namátkou na několika listech bez problémů změnil barvu textu.

2) Ten hypertextový odkaz na jiné soubory (musíte se vyjadřovat přesně :-)) - vložíte ho přes menu Vložit->Hypertextový odkaz a v tom okně, co se otevře, tak v levém sloupci vyberte "Dokument", pak u položky Cesta klikněte napravo na ikonu složky a vyberte příslušný soubor, potom u položky Cíl klikněte na ikonu vpravo, ve zobrazeném okně vyberte objekt z daného souboru (např. název listu), klikněte na použít, tím se vrátíte zas do dialogu hypertext.odkazu a v něm ještě zadejte Text a pak dejte Použít.

3) nechápu ten váš další dotaz na šipičku, okénko, minitabulku

Offline

#12 23. 6. 2010 23:34:12

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: změna barvy písma

Prosím vás, vytvořte pro každý dotaz jedno vlákno, tohle je na nic... Je v tom zmatek, míchají se tady různé věci.

děkuji


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#13 24. 6. 2010 20:24:30

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: změna barvy písma

hanus napsal(a)

1)
3) nechápu ten váš další dotaz na šipičku, okénko, minitabulku

Jedná sa o Automatický, alebo iný filter dát. Ale ako už poznamenal Plastique je to dotaz do nového vlákna, lebo takto sa tu pomaly urobí z fóra jeden bordel.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#14 28. 6. 2010 10:34:49

armenit
Člen
Registrace: 20. 6. 2010
Příspěvků: 13

Re: změna barvy písma

To je sice moc fajn, že Vám to krásně funguje, ale já jsem pořád tam kde jsem byl. Takže co mám tedy dělat, když mě ty listy nejdou barevně rozlišit? V čem je tedy problém? Hypertextový odkaz už chápu a ten můj třetí dotaz byl na to, proč když si chci dle makra vyhledat jen určitý soubor, a zadám hledání dle určitého písmenka ( například "R"), tak se mi to co je od R neukáže celé, protože je to schované a já to musím posunovat v takovém tom okénku, které vyjede při hledání. Ale to není až tak podstatné. Spíše mi vadí to, že Vám všem asi krásně jde přebarvit jednotlivé listy a mě ne sad

Offline

#15 28. 6. 2010 11:27:13

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: změna barvy písma

Založte nové vlákno. Děkuji.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

Zápatí