Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 6. 2010 19:11:49

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Hlavní dokument

V životě jsem ani na fóru ani v článcích nenašel jedinou zmínku o Hlavním dokumentu.

Používá to z vás někdo? Je to podle vás k něčemu dobré?
Já až v tomto týdnu tomu přišel na chuť a zdá se mi to vynikající hlavně pro školní účely. Dostáváte práce žáků, a pokud je chcete mít v jednom souboru, stačí to udělat takto. Tedy nemusíte nic kopírovat, vytvářet OLE objekty a podobně, prostě jen vložit daný soubor - a případně pod něj komentář.
Nemáte ovšem k dispozici takovou funkcionalitu jako ve Writeru. Málokteré pluginy se sem totiž "vecpou". Ale to nevadí. Kdybyste je chtěli využít, založíte si v Master document další soubor writeru.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#2 4. 6. 2010 10:40:28

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Hlavní dokument

Dobrá vecička, keď potrebuje človek združiť na jedno miesto zdrojové dáta (súbory) pri zbieraní informácií na nejaký projekt. Napríklad.

Inak funkcionalita tohto dokumentu, no je to diskutabilné, lebo mám taký dojem, že je to (alebo mal by to byť - asi) dokument s vlastnosťami správcu projektu, niečo podobné ako v iných programoch funkcia [Projekt].
Čo sa týka obmedzenia funkcií editovania dokumentu aj to má, podľa mňa zmysel. Každý dokument vložený do hlavného predsa nemusí byť formátovaný rovnako a navyše každý vložený súbor je možno dvojklikom otvoriť priamo vo Writeri, tam ho upraviť, uložiť, zavrieť a hlavný dokument stačí cez navigátora zaktualizovať. Stačí vybrať možnosť <pr.tl>-<Aktualizovat>-<vše> v okne navigátora a zaktualizujú sa všetky vložené dokumenty.

Hlavný dokument nemusí byť ani otvorený pre potreby editovania vložených súborov.
Pri otvorení hlavného dokumentu vyskočí dotaz, či sa majú aktualizovať odkazy (na vložené súbory) a zaktualizuje sa celý obsah dokumentu.

Editoval Roman Toman (4. 6. 2010 10:48:02)


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#3 4. 6. 2010 11:34:49

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Hlavní dokument

Mám špatné zkušenosti s ohledem na sjednocení všech dokumentů,  čili opak toho, co píšete. V tom případě je to nepoužitelné.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#4 4. 6. 2010 12:22:17

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Hlavní dokument

Překvapuje mě, že se tedy master document používá, ale nikdo o něm neřekne ani půl slova... což mi přijde jako škoda.

Na adrese http://documentation.openoffice.org/whi … th_OOo.odt je k dispozici dokument Creating_large_documents_with_OOo doplněný postranními poznámkami. V jedné z nich je přímo uvedeno, cituji: "Personally I am not a big fan of master documents. This has been developed to have something like Word. Word needed this to handle mass text. Writer has no problem with large documents! So why use it if only one person is writing the document?"


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#5 4. 6. 2010 17:06:09

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Hlavní dokument

Ano, to jsem četl včera a souhlasím s tím. Dělal jsem 150stránkovou příručku s několika desítkami obrázků a asi bych radši rodil ježky. Strašné. Nakonec jsem to naházel do jednoho dokumentu a šlo to mnohem líp, i když práce s obrázky je na vraždu.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#6 4. 6. 2010 19:07:33

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Hlavní dokument

Hm tak asi jsem OT, ale co takhle používat pro obrázky sekce nebo tabulky?
Já bych pro rozsáhlý dokument nevyužil master document. To jen v případě, že bych potřeboval udělat soubor tvořený z vícero jiných. Zatím jsem nikde reálně master nepoužil.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#7 4. 6. 2010 19:35:17

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Hlavní dokument

Však ani ja ho nevyužívam na nejaké komplexné dokumenty. Ale robím priebežný archív zozbieraných receptov a na zoradenie všelijakých dielčich súborov a súboríkov je to akurát. Po pol roku je toho dosť a spracovať naraz niekoľko desiatok súborov (hlavne keď to potrebujem všetko vraziť do jedného dokumentu) tiež nie je bohviečo a na priebežnú robotu okolo toho totiž nikdy nie je čas smile však ono to počká že? Ešte toho toľko nieje apod.

Táto možnosť mi jednoducho umožňuje to aby práca, ktorá by mi trvala 4-8 hodín a možno aj viac, bola urobená asi za polovicu času aj s formátovaním.


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

Zápatí