Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 1. 6. 2010 11:35:21

bobizna
Člen
Registrace: 1. 6. 2010
Příspěvků: 2

Změna velikosti textu

Nevím jak nastavit atributy textového pole, aby docházelo ke změně  velikosti písma při změně velikosti objektu (skupiny), ve kterém je text obsažen.
Pro názornost : mám vizitku, která se skládá z rámečku a dvou textových polí "jméno" a "příjmení". Tyto tři objekty seskupím. Pokud potom měním velikost této skupiny dokážu sice všechno nastavit tak, že se mění i velikost obou textů. Problém ovšem nastane v okamžiku, kdy např. počet písmen položky jméno se změní z pěti na tři. To se pak tyto tři písmena roztáhnou na šířku původních pěti a velikost písmen je pak v textových položkách rozdílná.
V podstatě bych rád dosáhl stejného chování textu jako v Corelu nebo Inkscape .
Prosím o radu.

Offline

#2 1. 6. 2010 16:36:07

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Změna velikosti textu

Zklamu vás, podle mě tohle není opravdu možné. Taky jsem to zkoušel, hodilo by se mi, taky jsem zvyklý na corel a inkscape, ale bohužel...


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#3 2. 6. 2010 19:45:16

bobizna
Člen
Registrace: 1. 6. 2010
Příspěvků: 2

Re: Změna velikosti textu

Děkuji, důležitá informace, člověk nemusí ztrácet čas .....

Offline

#4 5. 11. 2011 13:16:16

eF
Člen
Registrace: 25. 1. 2006
Příspěvků: 10

Re: Změna velikosti textu

Jenomže vy nastavujete, aby se text uzpůsobil rámci, v kterém je, což vede k tomu, že se změní velikost písma ve chvíli, kdy změníte znaky, přidáte nebo naopak. Takže to se chová správně. To, co hledáte, OOo skutečně nenabízí. Ale na druhou stranu to podle mne ani není potřeba. Danou situaci bych řešill asi přes styly. Přiřadil bych daným textovým rámcům nějaký styl a ten bych pak podle potřeby upravil, tedy zvětšil nebo zmenšil písmo. No, a pokud byste to již upravovat nechtěl, tak pak lze udělat kopii té vizitky a tam ten text převést na křivky.

Editoval eF (5. 11. 2011 13:17:04)

Offline

Zápatí