Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 27. 5. 2010 16:26:11

P07
Člen
Registrace: 18. 1. 2008
Příspěvků: 42

Číslovanie strán

Mám dokument v ktorom je najprv niekoľko neočíslovaných strán (počet sa mení) potom nasleduje neurčitý počet očíslovaného stredu kde chcem v päte mať číslo strany (len číslované)/celkový počet očíslovaných strán a nakoniec opäť neurčitý počet neočíslovaných strán.
Takže napríklad najprv budú dve strany bez bez päty, potom pôjde číslovanie  1/6; 2/6 ... 6/6 a nakoniec štyri strany bez číslovania.

Nerobí mi problém rozdeliť dokument na niekoľko štýlov strán a nastaviť pätu dokumentu ale neviem:
1/ koľko strán bude pred očíslovanou prvou stranou - čiže nemôžem nastaviť pevnú odchýlku číslovania strán
2/ koľko strán bude mať dokument čiže nemôžem pevne nastaviť premennú napr. PAGE-6

Prosím Vás o radu ako takýto problém vyriešiť.

Ak by niekto potreboval niečo podobné ale na začiatku by nemal žiadne strany tak tam mu viem poradiť. Na konci očíslovanej oblasti treba vložiť Krížový odkaz. Do päty namiesto celkového počtu strán nastaviť odkaz na stranu kde bol vložený odkaz.

Offline

#2 27. 5. 2010 17:05:51

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Číslovanie strán

Všeobecné riešenie neexistuje - musíte zadať pevnú odchýlku vtedy, keď bude dokument hotový, do úvahy prichádza aj rozdelenie dokumentu na tri osobitné súbory alebo nejaké makro (zatiaľ také nepoznám).

Editoval j-pastierik (27. 5. 2010 17:07:49)

Offline

#3 28. 5. 2010 08:04:23

P07
Člen
Registrace: 18. 1. 2008
Příspěvků: 42

Re: Číslovanie strán

Rozdelenie na niekoľko súborov by bolo neefektívne nakoľko v dokumente využívam polia - premenné ktoré by som musel znova vypisovať alebo by som musel spraviť externú databázu čo v tomto prípade tiež nieje moc šťastným riešením.

Škoda že sa s krížovými odkazmi nedá viac pracovať sad

Som síce fanatik do makier ale kvôli tomuto makro istotne písať nebudem.

No nič za pokus to stálo

Offline

#4 28. 5. 2010 09:41:30

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Číslovanie strán

Dá sa to, teraz som sa s tým "hral", je to trochu zložitejšie. Musíte si spočítať počet strán pred a za - zadefinujte si premenné "pred" s hodnotou "pred+1" a "za" s hodnotou "za+1". Premennú "pred" vložte na všetky prvé nečíslované strany (dá sa aj neviditeľne), premennú "za" na všetky posledné nečíslované strany - ale pozor, nie do záhlavia (zápätia), inak sa nebudú aktualizovať. Počet strán potom zadefinujete ďalšou premennou (povedzme strany) s hodnotou PAGE-pred-za-2 (tá dvojka je tam preto, lebo aj pri tomto vložení sa zvýši hodnota premenných "pred" a "za", takže aby ste to správne upravili). Napíšem zrejme o tom článok aj s obrazovkami.

Offline

#5 28. 5. 2010 10:06:14

P07
Člen
Registrace: 18. 1. 2008
Příspěvků: 42

Re: Číslovanie strán

Aj toto je riešenie ale predstavoval som si to trochu ináč.
Vkladanie premennéj na každú stranu je podľa mňa rovnako náročné alebo ešte náročnejšie ako úprava odchýlky.

Je možné zadať niekde odkaz ktorý by si držal stranu a dal by sa ďalej použiť ako premenná?
Alebo je možné zistiť počet strán jednotlivých štýlov?

Editoval P07 (28. 5. 2010 10:09:44)

Offline

#6 28. 5. 2010 10:21:26

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Číslovanie strán

Počet strán podľa štýlov sa dá zistiť makrom. Aktuálne číslo strany ešte neviem zistiť ako premennú, keby to šlo, bolo by to jednoduchšie - budem hľadať.

Offline

#7 29. 5. 2010 13:40:39

tombil
Člen
Registrace: 23. 9. 2005
Příspěvků: 21

Re: Číslovanie strán

P07 napsal(a)

1/ koľko strán bude pred očíslovanou prvou stranou - čiže nemôžem nastaviť pevnú odchýlku číslovania strán
2/ koľko strán bude mať dokument čiže nemôžem pevne nastaviť premennú napr. PAGE-6

ad 1: Zdá se mi že řešením je vložení pole "Nastavit proměnnou stránky - zapnuto" na začátek číslované části dokumentu. Do zápatí pak proměnnou "Zobrazit proměnnou stránky".

Offline

#8 30. 5. 2010 20:09:01

P07
Člen
Registrace: 18. 1. 2008
Příspěvků: 42

Re: Číslovanie strán

Naozaj to funguje... A presne takto som si to predstavoval. Takže prvý problém mám vďaka Tombil vyriešený. Už ostáva len tá dvojka

Offline

#9 31. 5. 2010 06:22:28

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Číslovanie strán

Tak som na to prišiel, ako sa to dá jednoducho urobiť pomocou krížového odkazu:

Na poslednej strane pred číslovaním vložte ručné zalomenie strany so zmenou číslovania od 1. Na poslednej číslovanej strane zadefinujte krížový odkaz a do zápätia vložte odkaz naň (ako odkaz na stránku). Potom už nezáleží na tom, koľko strán máte pred a za číslovanou oblasťou.

Offline

#10 31. 5. 2010 10:10:57

P07
Člen
Registrace: 18. 1. 2008
Příspěvků: 42

Re: Číslovanie strán

Veľmi pekne ďakujem...
Paradoxom je, že sme sa nakoniec dostali k tomu čo som radil priamo v otázke len s malou ale podstatnou zmenou smile
Ešte raz ďakujem

Offline

Zápatí