Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 26. 5. 2010 13:27:10

jirkakk
Člen
Registrace: 26. 5. 2010
Příspěvků: 2

Problém s funkcí DATEVALUE

Dobrý den,
potřebuji sloučit několik textů do jednoho a tento sloučený text dále prezentovat jako datum.
Použil jse funkci CONCATENATE přesně takto: =CONCATENATE(A1;B1;C1) kde v A1 je 1 až 31, v B1 je leden až prosinec a v C1 je rok například 2008.Výsledek dám do buňky D3 kde je vidět 1leden2008. V buňce E3 je funkce =DATEVALUE(D3).Vše mi funguje až na měsíc červenec kde skončím s chybou 502, všechny ostatní měsíce jsou v pořádku. Testoval jsem i vkládání teček mezi jednotlivé položky, nebo zadávání měsíce jako čísla, ale výsledek je stále stejný. Nevíte někdo jestli dělám nějakou chybu nebo to je chyba CALCku? (mám verzi 2.4, funkce je vytažená na test do zvláštního souboru, tak nebádejte nad smyslem kde co je) Pokud mi někdo dáte mail mohu poslat i testovací soubor.
Díky

Offline

#2 26. 5. 2010 16:09:05

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Problém s funkcí DATEVALUE

problém je ve formátování vstupu pro funkci datevalue, zkuste jí připravit validní vstup ve formátu "dd.mm.yyyy"

Offline

#3 1. 6. 2010 17:17:37

jirkakk
Člen
Registrace: 26. 5. 2010
Příspěvků: 2

Re: Problém s funkcí DATEVALUE

Asi jsem natvrdlý, ale ať dělám co dělám prostě měsíc červenec vždy skončí s chybou 502. Ale domnívám se, že pokud bych neměl správný formát dat,(pro jistotu jsem znovu vše prověřil, tak odepisuji až dnes) tak by mi skončilo s nějakou chybou vždy a ne jen u jednoho měsíce, měsíce leden až červen a srpen až prosinec fungují v pořádku v buňce dostanu například 1.leden 2008. Díky

Offline

#4 2. 6. 2010 05:08:42

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Problém s funkcí DATEVALUE

Problém je s názvom mesiaca - červen(ec). V slovenčine tento problém nemáme, tam žiaden názov mesiaca nie je obsiahnutý v názve iného.

Pre červenec nefunguje ani automatická zámena za dátum, pokiaľ zadávate dátum s názvom mesiaca. Pre ostatné mesiace to, samozrejme, funguje.

Túto chybu je potrebné ohlásiť ako issue (alebo českému vývojovému tímu, neviem, či to riešia).

Offline

Zápatí