Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 5. 2010 20:27:33

Sladecek
Člen
Registrace: 4. 11. 2008
Příspěvků: 61

Seskupování a ukotvení bitmapových obrázků a tabulek

Dobrý den,
nevíte někdo, zda je možné ukotvit tabulky a bitmapové obrázky a také je seskupovat a zrušit skupinu? Jediná cesta kterou jsem zjistil je, že se vloží do rámce a ukotví k němu. Nejde to nějak jednodušeji?
Další problém u tabulek: jak udělat uživatelsky změnu stylu ohraničení tabulky (třeba na tloušťku čáry 3 pt) přesunutí kurzoru před začátek tabulky a také vyjmutí tabulky (obdoba CTRL X).

Offline

#2 7. 5. 2010 15:02:54

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Re: Seskupování a ukotvení bitmapových obrázků a tabulek

Trochu moc otázek najednou a není mi z nich jasný cíl.

Kotvení obrázků je možné, tabulka má umístění - ve vlastnostech tabulky (z kontextové nabídky "Tabulka") je nazváno "Zarovnání" a je možné volit od automatického, vlevo, vpravo až po ruční.

Seskupování bitmapových obrázků jste vyřešil, jiný postup neznám - proč nestačí kotvení?

Vlastní formát tabulky si uložte do automatických formátů - z nápovědy:
    1. Naformátujte tabulku v dokumentu.
    2. Označte tabulku a zvolte Tabulka - Automatický formát.
    3. Klepněte na Přidat.
    4. V dialogu Přidat automatický formát zadejte název a klepněte na OK.

Vyjmout tabulku mi funguje jen jako kopírovat. Po vložení na jiné místo musím původní smazat z nabídky "Tabulka".

Vyskočit z tabulky lze pomocí myši (klepnout mimo ni) nebo pomocí šipek.

Editoval Renda (7. 5. 2010 15:04:39)

Offline

#3 7. 5. 2010 18:03:51

Sladecek
Člen
Registrace: 4. 11. 2008
Příspěvků: 61

Re: Seskupování a ukotvení bitmapových obrázků a tabulek

Děkuji, to vyskočení z tabulky pomocí šipek mě vůbec nenapadlo. Snad jen problém, když je tabulka hned na začátku stránky (není před ní žádný konec odstavce) tak to nejde.

Ve vlastním stylu ohraničení tabulky nedokážu změnit styl ohraničení, mohu si pouze vybrat 1pt, 2pt, 4pt, ale třeba 3 pt nebo čerchovaný obrys neumím přidat (jestli to je vůbec možné?).

Offline

#4 8. 5. 2010 12:54:36

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Re: Seskupování a ukotvení bitmapových obrázků a tabulek

Sladecek napsal(a)

...když je tabulka hned na začátku stránky (není před ní žádný konec odstavce) tak to nejde.

Jde to směrem dolu, pod tabulku.
Problém je vložit před tabulku začínající na první stránce text. Jde tabulku vybrat, přes schránku nakopírpovat za text a původní smazat - možná to jde jinak, ale na jiný postup jsem nepřišel. Nakonec, co s tabulkou hned zhora na první stránce.

Sladecek napsal(a)

...Ve vlastním stylu ohraničení tabulky nedokážu změnit styl ohraničení, mohu si pouze vybrat 1pt, 2pt, 4pt, ale třeba 3 pt nebo čerchovaný obrys neumím přidat (jestli to je vůbec možné?).

Několik kombinací dvojitého ohraničení s rozdílnou šířkou čar lze vybrat, ale vše se souvislými čarami. Napadá mě, že by šlo udělat ohraničení pomocí čar z modulu kreslení, tam je možné styly čar měnit a přidávat vlastní anebo si v kreslení udělat vlastní celou tabulku - neznám, čeho chcete dosáhnout.

Offline

#5 8. 5. 2010 17:45:02

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Seskupování a ukotvení bitmapových obrázků a tabulek

Do budoucna prosím o to, abyste každý dotaz položil zvlášť. Je z toho pěkný nepořádek, míchají se tady různá témata. :-(


Sladecek napsal(a)

Dobrý den,
nevíte někdo, zda je možné ukotvit tabulky a bitmapové obrázky a také je seskupovat a zrušit skupinu? Jediná cesta kterou jsem zjistil je, že se vloží do rámce a ukotví k němu. Nejde to nějak jednodušeji?

Tabulku musíte ukotvit do rámce a pak manipulovat s ním. Seskupování obrázků ve Writeru - nepřišel jsem na to, považuji to za chybu. Seskupovat lze kresby.

Sladecek napsal(a)

Další problém u tabulek: jak udělat uživatelsky změnu stylu ohraničení tabulky (třeba na tloušťku čáry 3 pt) přesunutí kurzoru před začátek tabulky a také vyjmutí tabulky (obdoba CTRL X).

Vlastní typ ohraničení - nevím o tom, že by to šlo. Čerchování nejde, pokud je mi známo. Odstavec před tabulku vložíte tak, že v první buňce stisknete Alt-Enter.
Tabulku lze smazat jen z nabídky, klávesovou zkratku nelze nastavit, aspoň jsem to nenašel.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

Zápatí