Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 6. 5. 2010 11:26:24

quonax
Člen
Registrace: 6. 5. 2010
Příspěvků: 5

Tmavé pozadí - poznámky

Na OpenOffice jsem velmi ocenil možnost používat tmavé pozadí a bílé písmo - to v Microsoft Office je tak krkolomné, že se to prakticky nevyplatí používat. V Writeru se mi ale nedaří nastavit poznámky - pozadí je vždy světlé, takže bílé písmo je téměř neviditelné. V menu nástroje - volby - vzhled" je sice políčko "pozadí poznámek", ale když v něm změním barvu, barva poznámek se nezmění. Když změním uživatele, objeví se sice nová barva, ale opět velmi světlá.
Neznáte prosím někdo řešení?

Offline

#2 6. 5. 2010 11:30:57

quonax
Člen
Registrace: 6. 5. 2010
Příspěvků: 5

Re: Tmavé pozadí - poznámky

Ještě jsem asi měl dodat, že používám OpenOffice 3.01

Offline

#3 6. 5. 2010 14:38:00

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Tmavé pozadí - poznámky

Obávám se, že barva pozadí poznámky nejde změnit.


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#4 7. 5. 2010 08:20:53

quonax
Člen
Registrace: 6. 5. 2010
Příspěvků: 5

Re: Tmavé pozadí - poznámky

A není to teda nakonec bug?
Zkusil jsem přeinstalovat na OpenOffice 3.2.0, kde jsem po delším hledání zjistil, že "poznámka" se nám přejmenovala na "komentář"; v nastavení - vzhled je ale stále "pozadí poznámky". Čeho se tedy toto nastavení vlastně týká?

Offline

#5 7. 5. 2010 12:00:54

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Re: Tmavé pozadí - poznámky

Poznámka je "Poznámka pod čarou" (podobně "Vysvětlivka") a je podle nastavení na konci stránky nebo dokumentu. Pozadí textu poznámky změníte po klepnutí pravým tl. myši na text a volbou stylu odstavce a tam pozadí
Komentář se ukazuje v bublině a v nastavení vzhled ("Nástroje / Volby - OpenOffice.org / Vzhled") je nastavení "Pozadí poznámek", ale v sekci "Sešit", tedy pro Calc a změní pozadí komentářů  - ve volbě Vzhled asi jde o chybné pojmenování

Offline

#6 7. 5. 2010 12:52:05

quonax
Člen
Registrace: 6. 5. 2010
Příspěvků: 5

Re: Tmavé pozadí - poznámky

Díky za vysvětlení. Šlo mi ale opravdu o to, co se ve verzi 3.0.2 nazývá komentář (ve verzi 3.0.1 to byla "poznámka"). Jen v tom "Nástroje - volby - vzhled" zřejmě zůstalo původní "pozadí poznámek". Tohle nastavení skutečně mění pozadí komentáře v Calc, nemá ale vliv na komentář v Writeru.
Pokud je pozadí v Writeru černé nebo velmi tmavé a nastaví se barva písma "automatická", zobrazí se na tom tmavém pozadí písmo bílé a v komentářích černé, což je všechno dobře viditelné (zdá se, že funguje do součtu RGB kolem 100 - pro barvu pozadí dokumentu). Problém je jenom tehdy, když se jako "barva písma" nastaví manuálně nějaká světlá.

Offline

Zápatí