Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 27. 4. 2010 14:12:39

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Draw je nedoceněné a je to škoda

Ke steskům uživatelů na Writer, Calc a zejména Impress chci upozornit, že OpenOffice má samostatný vektorový editor, který s MS produkty srovnávat nejde, protože v MS Office neexistuje. Myslím, že Draw je nedoceněnou částí OO a že je škoda, že Draw používá asi jen nepodstatná část z uživatelů OO. Myslím, že program Draw lze mnohostranně využívat i ve školách, ale že učitelé s ním sami pracovat moc neumí a školy k tomu nikdo nevede.

Propagaci OO by jistě mohli přispět politici a ministerstva zejména nyní v době nezbytných úspor. Vůbec bych neschvaloval nové projekty, ve kterých je vyhazováno za licence MS Office a v některých typech škol i za Zoner, dokonce i za Autocad, když by Draw bohatě stačil. Microsoft svoji agresivní obchodní politikou změnil myšlení ministerských úředníků a učitelů natolik, že snad neexistuje dokument k výuce, který by se neopíral o Word a Excel a že se dokonce nevyučuje zpracování textu v textových editorech, ale Word.

Doufejme, že "nouze naučí Dalibora housti"...

K propagaci OpenOffice Draw by jistě také pomohlo doplnění nápovědy o praktické příklady.

Offline

#2 27. 4. 2010 20:58:48

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Draw je nedoceněné a je to škoda

Nenaučí je ani krize, úředníci nemohou šetřit. Potřebujeme každou ruku a hlavu, vytvořte návod, my ho vydáme, zaplatíme, dodáme učitelům.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#3 28. 4. 2010 05:52:26

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Draw je nedoceněné a je to škoda

"že snad neexistuje dokument k výuce, který by se neopíral o Word a Excel a že se dokonce nevyučuje zpracování textu v textových editorech, ale Word."

Zajimalo  by me, kdy lidi prestanou ty opakovane nesmysly psat...


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#4 28. 4. 2010 09:38:16

redakce
správce webu
Místo Opava
Registrace: 15. 9. 2008
Příspěvků: 288
Web

Re: Draw je nedoceněné a je to škoda

...až zjistí, že to tak není. Jsou učitelé, kteří OpenOffice.org neznají. A jsou taky učitelé, kteří ho znají a používají, ale v životě by je nenapadlo, že existuje adresa OpenOffice.cz a že na ní najdou nějaké informace. Prostě je třeba mluvit, psát, informovat.


Vlastimil Ott
správce webu, redakce

Offline

#5 1. 5. 2010 08:59:39

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Re: Draw je nedoceněné a je to škoda

Plastique napsal(a)

Potřebujeme každou ruku a hlavu, vytvořte návod, my ho vydáme, zaplatíme, dodáme učitelům.

Co myslíte slovem návod? Výzvu asi nechápu. Jak může uživatel dávat návody k tomu, co nezná? Schopný jsem popsat, jak jsem si poradil s konkrétním problémem. To se hodí do diskuze, ze které teprve správné řešení a návod může vzejít. Z neznalosti můžu složitě řešit to, co program nabízí hotové, ale nevím o tom. Někdo jiný mohl správný postup objevit, ale nemusel nikdo - dopředu vše zná jen vývojář.

Offline

#6 1. 5. 2010 09:22:33

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Re: Draw je nedoceněné a je to škoda

redakce napsal(a)

...až zjistí, že to tak není. Jsou učitelé, kteří OpenOffice.org neznají. A jsou taky učitelé, kteří ho znají a používají, ale v životě by je nenapadlo, že existuje adresa OpenOffice.cz a že na ní najdou nějaké informace. Prostě je třeba mluvit, psát, informovat.

Hlavní nedostatek je, že OpenOffice neznají na MŠMT. Uchazeč o místo na MŠMT musí mít - cituji: "dobrou znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)". Veškeré textové dokumenty ministerstva jsou zpracovány ve Wordu. K tomu je uvedeno: "DOC, XLS, PPT - společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče. ", o faktu, že formáty MS lze nejen číst s OpenOffice, ani ň (napsal jsem webmasterovi, čekám, zda se ozve).

Offline

#7 2. 5. 2010 08:41:27

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Draw je nedoceněné a je to škoda

Renda napsal(a)

Co myslíte slovem návod? Výzvu asi nechápu. Jak může uživatel dávat návody k tomu, co nezná?

Nabyl jsem dojmu, že ho znáte. Pardon.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#8 2. 5. 2010 10:20:52

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Re: Draw je nedoceněné a je to škoda

redakce napsal(a)

...ale v životě by je nenapadlo, že existuje adresa OpenOffice.cz a že na ní najdou nějaké informace. Prostě je třeba mluvit, psát, informovat.

Úvodní okno OpenOffice má v pravém dolním rohu odkaz s komentářem "Získejte více informací..." a odkaz vede na anglický openoffice.org - šlo by v české lokalizaci změnit cíl odkazu na český openoffice.cz?

Offline

#9 2. 5. 2010 10:47:37

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Re: Draw je nedoceněné a je to škoda

Plastique napsal(a)

Nabyl jsem dojmu, že ho znáte. Pardon.

Omluv není třeba, mohl bych se cítit potěšený, že si mě pletete s odborníkem. Ale skutečnost je jiná. OpenOffice jsem začal občas používat vloni na podzim vedle MS Office. Postupem času jsem objevil přednosti Draw pro jednoduché strojařské kreslení. Oceňuji bezplatnou licenci a českou lokalizaci, zdejší diskuzi a celý portál - jsem závislý na české nápovědě a české diskuzi. V anglických textech pochopím o čem je řeč, ale k pochopení a použití obsahu to nestačí.

Editoval Renda (2. 5. 2010 10:52:53)

Offline

#10 4. 5. 2010 15:01:04

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Draw je nedoceněné a je to škoda

Budeme rádi za vaše komentáře, nápady a reakce. To je velmi důležitá odezva. Kritiky máme (a jsme rádi ;-)), občas člověk ale taky rád slyší, že něco děláme dobře. Takže se nebojte vyjádřit, co je dobře i špatně. (Ten návrh ohledně odkazu na náš web v okně OOo si píšu a zkusím to zjistit.)


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#11 4. 5. 2010 16:17:47

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Draw je nedoceněné a je to škoda

Renda napsal(a)
redakce napsal(a)

...ale v životě by je nenapadlo, že existuje adresa OpenOffice.cz a že na ní najdou nějaké informace. Prostě je třeba mluvit, psát, informovat.

Úvodní okno OpenOffice má v pravém dolním rohu odkaz s komentářem "Získejte více informací..." a odkaz vede na anglický openoffice.org - šlo by v české lokalizaci změnit cíl odkazu na český openoffice.cz?

Už sa pripravuje rozšírenie, ktoré pridá odkaz na stránky OpenOffice.cz do menu OO.o. Ešte tam chýba niekoľko položiek (odkazy na rozšírenia) a potom bude vydané.

Offline

#12 23. 10. 2015 19:31:54

tomil2002
Člen
Registrace: 26. 2. 2013
Příspěvků: 19

Re: Draw je nedoceněné a je to škoda

On celý balík LO je tak trochu u nás v ČR nedoceněný a nebo ti kteří nabízejí konkurenci byť za peníze jsou velmi draví a umí to. Například v Polsku je situace úplně jiná , byl jsem služebně ve více firmách a komunikoval později s nimi a žádná s  nich nepoužívala MSO ale všechny do jedné LO. Bavili jsme se o tom a tam o výhodách věděli , vím PL je tak trochu specifická země a jeden s největších aspektů je cena . U nás je to bohužel velmi často tak , že pokud něco nestojí dost hodně někteří tomu nevěří. Vím že je to hrozné , ale takových stupidních lidí potkáváme denně hodně . Ono úplně stačí jedny a ty samé boty prodávat u Deichmanna a na tržišti a divili by jste se a to ty v kamenném obchodě by byly o polovinu dražší.
Mám za to , že pomoci by mohlo rozšíření právě např.Ubuntu kde je LO už v základu.Sám jsem se tomu začal trochu více věnovat právě s příchodem W10 a docela žasnu. Pro běžnou kancelářskou práci do firmy jedině LO v Ubuntu k tomu Thunderbird a pár klasických programů pro kancelář a není co řešit.Divím se že tomu tak není a to nemluvím o rychlosti toho systému v porovnáním s Windows.Sám mám na různých strojích Visty,W7 , Ubuntu a taky XP a můžu srovnávat . Jinak tak nějak jsem zaznamenal spoustu lidí kteří se vracejí k WXP opět , podpora nepodpora.
Ještě bych dodal k tomu rozšíření LO i když to zdánlivě nesouvisí. Svého času když člověk přišel do prodejny s elektronikou a chtěl si koupit televizor tak ještě nedořekl co vlastně chce a tři čtyři prodavači suběžně vykřikli "jedině Thomson" a později se totéž opakovalo s produkty Sony....
Kluci byli zdá se , hodnoce dvakrát,jednou zaměstnavatelem ... , ale to jsou už jen ničím nepodložené mé doměnky .V obchodní činnosti jsem strávil spoustu let , tak jsem něco pochytil.

Offline

#13 25. 10. 2015 00:34:04

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Draw je nedoceněné a je to škoda

Velice zajímavý komentář, díky.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí