Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 30. 4. 2010 07:17:15

nador
Člen
Registrace: 30. 4. 2010
Příspěvků: 2

Nelze smazat ruční zalomení stránky

Dobrý den,

při formátování diplomky jsem "rozdal" spoustu ručních zalomení stránky. Když jsem pak ale přepsal nějaký text a jeho proporce se změnily, chtěl jsem se některých ručních zalomení zase zbavit, což vůbec nešlo. Naštěstí jsem na internetu našel tento návod:

http://www.oooforum.org/forum/viewtopic.phtml?t=38885

kde se uvádí: I right-clicked on the second page and clicked Paragraph, under the 'text flow' tab I deselected 'insert' under the breaks section.

Tohle ještě bylo schopné pomoci (nejprve jsem položku "vložit" aktivoval, potvrdil, deaktivoval, potvrdil, a pak zalomení zmizelo), když stránka nezačínala tabulkou. Jak ale začíná tabulkou, tak to udělat nelze, protože volba "vložit" není vůbec aktivní.

Dokáže mi někdo poradit, jak se zalomení zbavit?

Editoval nador (1. 5. 2010 12:13:42)

Offline

#2 1. 5. 2010 20:46:12

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Nelze smazat ruční zalomení stránky

No je to vcelku pr..l, fakt to nejde (aspon ne nejak "intuitivne" ani skrze google).
Teda krome smazat tabulku, smazat zalomeni, vratit tabulku...


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#3 1. 5. 2010 21:44:40

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Re: Nelze smazat ruční zalomení stránky

Pokud po ručním zalomení stránky následuje text, stačí nastavit kurzor před první písmeno nové stránky a zalomení odstranit klávesou Backspace

Je-li začátkem stránky po ručním zalomení tabulka, jde  ve volbě "Tok textu" ve vlastnostech tabulky zalomení vypnout odebráním zatržítka. Opačně lze zalomení stránky vložit s volbou před nebo za tabulku.

Editoval Renda (1. 5. 2010 22:11:48)

Offline

#4 1. 5. 2010 23:14:40

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Nelze smazat ruční zalomení stránky

No to je hezky, jak muze nastaveni tabulky ovlivnovat zalomeni stranky, ktere tam bylo pred ni... To me hlava nebere (jinak Vase reseni funguje, je otazka, jestli je pouzitelne i pro mnoho tabulek).


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#5 3. 5. 2010 06:33:47

nador
Člen
Registrace: 30. 4. 2010
Příspěvků: 2

Re: Nelze smazat ruční zalomení stránky

Metoda Backspacem mě samozřejmě napadla, problém je, že nefungovala. Pomohl až návod, který jsem odkazoval výše.

Jinak řešení problému (vypnutí zalomení v "Tok textu") sice fungovalo, ale o nějaké intuitivitě nemůže jít řeč. Jsem na OpenOffice v tomto směru celkem dost naštvaný. Udělat v OpenOffice diplomku bylo nadmíru složité.

Každopádně díky za řešení.

Offline

Zápatí