Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 3. 2010 16:38:31

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Jak zobrazit panel "Kruhy a ovály"?

Ve verzi 3.1 jsem nenašel panel Elipsy pro nástroje částí kruhů a elips, o kterém je v nápovědě. Nyní je ve verzi 3.2 nový panel "Kruhy a ovály", obsahuje vše potřebné, ale není v seznamu pro zobrazení. Dá se najít v přizpůsobení.

Prosím o radu jak zobrazit panel "Kruhy a ovály" v liště Kresba a nejlépe jako jedno tlačítko, ne jako nový panel Obdelníky. Ten v seznamu zobrazení je, ale jde zobrazit jen jako plovoucí nebo dokovaný do lišty, ale otevřený a zabere tak příliš místa.

Děkuji
iss.ucitel uzenáč seznam.cz

Offline

#2 27. 4. 2010 12:22:36

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Jak zobrazit panel "Kruhy a ovály"?

Marně jsem se snažil nastavit, aby se panel nástrojů "Kruhy a ovály" zobrazil - nedaří se mi.
Alespoň částečné řešení:
- Nástroje - Přizpůsobit - Panely nástrojů
- zde tlačítkem Nový vytvořit panel např. Kruhy
- do panelu Kruhy si pak tlačítkem přidat potřebné tvary z kategorie Kresba (elipsa, kruh, kruhová výseč atd.)
- ikony tohoto panelu se zobrazují vedle ikon Standardního panelu, takže to příliš místa nezabírá

Offline

#3 27. 4. 2010 12:58:25

Renda
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 24

Re: Jak zobrazit panel "Kruhy a ovály"?

PavelH napsal(a)

- ikony tohoto panelu se zobrazují vedle ikon Standardního panelu, takže to příliš místa nezabírá

I v novém panelu umístěném do nástrojové lišty se mi tlačítka ukazují všechny jednotlivě, ne pouze tlačítko nového panelu.

Problém jsem vyřešil přidáním potřebných nástrojů do základních tvarů.

Offline

#4 27. 4. 2010 14:26:00

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Jak zobrazit panel "Kruhy a ovály"?

Máte pravdu. Úprava základních tvarů je lepší řešení.

Offline

Zápatí