Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 4. 2010 08:40:32

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

ctverecky ve formulari doc

Ahoj,

podporuje open office nejak vyplnovani .doc souboru, ktere jsou vytvorene jako formulare, tj nektera pole jsou ziva pro vyplnovani, zbytek je zamceny? Mne se to nejak nedari ani vytisknout, abych to vyplnil tuzkou, protoze v prazdnych polich jsou nejake ctverce :-( Resit to tuzkou a wordviewerem se mi nechce, kdyz mame oo ;-)

Vzorovy dokument napr tu:
http://www.mediafire.com/?coz5umtmtn2

Predem diky za pomoc.

Offline

#2 22. 4. 2010 09:37:42

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: ctverecky ve formulari doc

- pokud to chcete opravdu jen vytisknout a ručně vyplnit tak jednoznačně použijte wordviewer.
- pokud to chcete vyplnit v PC, tak použijte OOo a u každého datového pole si smažte původní obsah ("čtverce") a nahraďte ho novým.

Offline

#3 23. 4. 2010 16:09:42

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: ctverecky ve formulari doc

No to mi prave v tomto dokumentu nejde. Pise, ze to pole je zamcene i kdyz chci mazat ty ctverecky :-( Proc to vubec takto s tema ctvereckama je? Je to bug v oo?

edit: resp., trochu to jde, ale rozhodne se mi to nepodari vyplnit vsechno, pak to zacne uplne trapcit :-(

Editoval zombie (23. 4. 2010 16:10:26)

Offline

#4 25. 4. 2010 19:03:18

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: ctverecky ve formulari doc

- pokud je některé pole uzamčené pro úpravy tak s tím nic dělat nejde
- proč tam jsou ty čtverce netuším, nikdy jsme to neřešil, vím jen že tam byly už v dobách OOo 1.x

Offline

#5 27. 4. 2010 06:44:15

zombie
Člen
Registrace: 14. 11. 2008
Příspěvků: 106

Re: ctverecky ve formulari doc

Ono se to jako zamcene chová jen az za chvili. Podari se mi vymazat treba nekolik ctverecku a dokonce do toho i neco napsat, ale pak uz to vubec nejde :-(

Kdyz tam jsou ty ctverecky uz od dob 1.x, prekvapuje me, ze s tim jeste nikdo nic neudelal :-(

Offline

#6 27. 4. 2010 07:22:05

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: ctverecky ve formulari doc

Mně připadá, že ty čtverečky znamenají max.počet znaků, které se můžou do pole zapsat.
Setkal jsem se ale s dvojím chováním textových polí v doc/rtf dokumentech.

U jednoho staršího RTF dokumentu jsem musel udělat dvojklik na každém poli se čtverečky, a pak se otevřelo okno "Upravit pole: proměnné" s info, že jde o uživatelskou proměnnou se jménem FORMTEXT neco a v příslušném okénku se dála přepsat místo čtverečků požadovaná hodnota. V RTF ale bylo několik textových polí a všechny se jmenovaly stejně (FORMTEXT Text2), takže poté, co jsem v prvním poli změnil hodnotu, dopsala se automaticky stejná hodnota do všech zbývajících polí. To prostě nešlo vyplnit...

U novějších dokumentů (asi vytvořené ve vyšších verzích MS Word) je vyplňování polí bez problémů. Váš dokument jsem si otevřel v OO 3.2.0 a stačí 1x klepnout na každé pole a v okně Vstupní pole napsat hodnotu.

Editoval PavelH (27. 4. 2010 07:36:14)

Offline

Zápatí