Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 4. 2010 08:41:32

konec
Člen
Registrace: 5. 9. 2007
Příspěvků: 10

Smazani oblasti

Zdravím,
mám dotaz: pokud mám nadefinované oblasti a vidím je i v rozbalovacím seznamu v levé části nad tabulkou, můžu tuto oblast i nějak smazat? Zkoušel jsem  "Data -> Definovat oblast", ale tam žádnou oblast nevidím.

Je to celkem problém při exportu do MS Excel, kdy pak nefungují rozbalovací seznamy, které se odkazují na pojmenované oblasti.

Díky

Offline

#2 21. 4. 2010 21:40:34

Lord killer
Člen
Registrace: 9. 12. 2007
Příspěvků: 43

Re: Smazani oblasti

Vložit > Názvy > Definovat > Odstranit > OK

nemáš zač wink

2c1bd0fa29.jpg

Offline

#3 22. 4. 2010 06:27:21

konec
Člen
Registrace: 5. 9. 2007
Příspěvků: 10

Re: Smazani oblasti

No jasně, to jsem našel. Ale pokud vytvořím oblast, uložím do xls, někdo soubor otevře v excelu, pak už touto cestou oblast nejde smazat (v seznamu oblastí není),ale stále existuje,tzn.dá se na ní odkazovat.

Offline

#4 22. 4. 2010 12:51:37

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Smazani oblasti

Calc udržuje dva typy oblastí:

Jedna se edituje přes "Vložit > Názvy > Definovat", druhá pomocí "Data > Definovat oblast"

Při vytváření rozbalovacích seznamů seznamů excel vytváří vnitřní globální (jinak řečeno neviditelné) jméno oblasti. Při natažení do calcu je toto jméno změněno na viditelné jméno a navíc je přejmenováno (Excel_BuiltIn_...). Důsledek: Rozbalovací seznamy v Excelu po protažení souboru calcem přestávají fungovat (neřeším, jestli jde o chybu konverze nebo o důsledek odlišné struktury souborů).

Na druhé straně calc při ukládání jména databázové oblasti toto jméno uloží jako obyčejné, takže se ze seznamu v data > definovat oblast ztratí a objeví se ve Vložit > Názvy > Definovat

Mazání, jak bylo uvedeno výše, funguje, jen je třeba hledat ve správném seznamu.

Offline

#5 22. 4. 2010 13:07:17

konec
Člen
Registrace: 5. 9. 2007
Příspěvků: 10

Re: Smazani oblasti

DĚKUJI!
Opravdu ve "Vložit > Názvy > Definovat" oblasti vidím,máte pravdu, hledal jsem v nesprávném seznamu.
Velmi děkuji za nalezení řešení.

Offline

Zápatí