Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 19. 4. 2010 10:41:14

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Read only soubory - spojeni s Thunderbirdem 3

Po prechodu na TB3 mi OO otevira prilohy z posty v rezimu pouze pro cteni, coz mi naprosto nevyhovuje. Ve foru TB na czille.cz se odkazuji na OO, ze za to TB nemuze, ale ja myslim, ze jo, protze OO jsem menil (povysoval) daleko drive nez TB.
Patrne TB zacal docasne vytvorenym souborum v TEMPu davat znak readonly.

Takze ted mi jde  o to, jestli existuje nejaka moznost donutit OO, aby i soubor readonly oteviraly pro zapis, klidne jako z sablony s novym nazvem (stejne se nepredpoklada ukladani) nebo aspon kdyby vyskocilo okno, jake vyskakuje "bezne" - tedy s dotazem na otevrit kopii nebo v rezimu pouze pro cteni - to by mi uplne stacilo.

diky

PS: Pokud cte nejaky admin, neslo by pridat rubriku OO obecne? Writer a dalsi maji sve rubriky, ale obecne OO ma jen instalaci, tak jsem to vhodil do chyby (podle mne to chyba je, pravda v zameru programatoru)

Editoval Zvedavec (19. 4. 2010 10:49:24)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#2 19. 4. 2010 20:26:12

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Read only soubory - spojeni s Thunderbirdem 3

Přijímám hodně pošty s přílohami ve formátech OpenOffice.org. Po pravdě - nenapadlo mě, že bych měla otevírat dokumenty přímo v Thunderbirdu. Oba programy používám. Vždy soubor uložím, a pak ho teprve otevřu.
Můžu dokument otevřít i přímo, ale taky jen pro čtení. Pro některou poštu se to hodí - po otevření rozhodnu, jestli si soubor uložím, nebo ne.
Mě toto chování připadá logické a pochopitelné. Moc by se mi nelíbilo, kdyby se soubor otevíral pro editaci přímo z Thunderbirdu a připadalo by mi to nelogické, protože bych měla pocit, že už dokument uložený mám.


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#3 19. 4. 2010 20:56:04

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Read only soubory - spojeni s Thunderbirdem 3

No to je mozne, ale ja proste prijimam i dokumenty, ktere nepotrebuju nikam ukladat (stejne archivuju celou postu) a staci mi primo neco vytisknout nebo zkopirovat a predtim treba malicko opravit nebo jen zmenit velikost pisma. Pak je pro me nejjednodussi, kdyz to otevru primo z posty, upravim a vytisknu nebo upravene kopiruju dal (treba ja z Writeru do NVU). Vicemene na 99,9% vim, ze vickrat se k tomu vracet nebudu.
Pak je Vami zminena cesta pro me komplikovanejsi.

Kazdopadne jsem reseni pro nastaveni TB jiz nasel (prodavam, jak jsem koupil):

"go to Preferences, Advanced, General, and Config editor...
right click on list and add new boolean browser.helperApps.deleteTempFileOnExit. set it to false"

Zatim jsem to jen otestoval na jednom dokumentu a vypada to, ze je to pro me funkcni reseni.


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

Zápatí