Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 14. 4. 2010 18:05:13

Josef Molnar
Člen
Registrace: 13. 1. 2008
Příspěvků: 22

Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

Zdravím,

zajímalo by mě, jestli a zhruba kolik používáte doplňků ve Writeru. Já jsem si nainstaloval 'AltSearch', 'Anaphraseus', 'Český slovník pro kontrolu pravopisu', 'Duden Korrektor', 'JP Pocitani znaku', dál tu mám 'mailmerge.py' a 'Sun PDF Import Extension' ... ale zdá se mi provoz Writeru už jaksi až nesnesitelně pomalý, vypl (neodinstaloval) jsem tedy co šlo kromě těch slovníků a 'AltSearch'.

Jedná se o dokument diplomky, v současnosti 76 stran (spusta tabulek - to jsem tu už řešil, budu je nahrazovat pomocí stylů odstavců - a pixelových obrázků) - když jsem si dnes otevřel druhý soubor s přílohami, Writer už to rozdýchával velmi těžko a tak jsem mu nastavil v 'Paměť' 256 MB, je to lepší, ale pohodlná práce to není.

Protože u FF jsem měl problém s rychlostí v provozu v souvislosti s množstvím doplňků, tak mě napadlo, jestli to není problémem i zde, ale neřekl bych, že jsem toho instaloval tolik ...

Edit: 24.5.2010
Konfigurace systemu v dobe dotazu:
Dell Latitude D600; Intel Pentium M 1600MHz; RAM 1,5G; Grafika: Radeon RV250 [Mobility FireGL 9000]
Ubuntu 9.10, Jádro: Linux 2.6.31-20-generic, Gnome 2.28.1

Editoval Josef Molnar (24. 5. 2010 19:04:03)


Dell Latitude D600; Intel Pentium M 1600MHz; RAM 1,5G; Grafika: Radeon RV250 [Mobility FireGL 9000]
Ubuntu 11.04, Linux 2.6.35-28-generic, Gnome 2.32
OpenOffice.org: 3.2.1 + AltSearch, Anaphraseus, Český slovník pro kontrolu pravopisu [...], Duden Korrektor, JP Pocitani znaku, MultiDiff, Sun PDF Import Extension

Offline

#2 15. 4. 2010 05:17:38

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

Ja používam momentálne asi 26 doplnkov (väčšina je mojich vlastných) a rýchlosť je skoro stále tá istá. Každý doplnok predstavuje určitú záťaž, čo sa dá zlepšiť nastavením pamäte, počtom nainštalovaných fontov v systéme (čím menej, tým lepšie) ... (viď článok od p. Šafářovej o zrýchlení OO.o). V OO.o tvorím aj veľké dokumenty (300 a viac strán), otázka znie - čo všetko vám okrem OO.o ešte beží v systéme, lebo to všetko spomaľuje.

Offline

#3 15. 4. 2010 09:06:52

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

Klídek. Mně OOo zešnekovatí hned po prvních doplňcích. Ale to je jen přechodný jev při startu. Pak už jede docela rychle a dobře.
Takže problém bude asi v něčem jiném...


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#4 15. 4. 2010 09:59:27

Josef Molnar
Člen
Registrace: 13. 1. 2008
Příspěvků: 22

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

No paměti jsem mu přidal snad dost (256MB), podle článku "Zrychlete své líné OpenOffice.org" jsem vypl Javu (i když se mi nelíbí, když se tam píše že pak nepojedou "některé funkce"). Když jsem pravým tlačítkem myši klikl na slovo, trvalo zhruba tři sekundy, než se zobrazila nabídka, po vypnutí Javy to trvá dvakrát déle... takže Javu zapínám.

Možná by pomohlo zahýbat s těmi fonty, ale nevím které smazat (ok, čínské jsou pro začátek jasné)

Program není pomalý po startu a pak že by zrychloval, spíš jak je pomalý na začátku, tak se plouží po celou dobu práce, ne-li hůř. V nastavení paměti jsem snížil i počet pamatovaných kroků už dávno.


Dell Latitude D600; Intel Pentium M 1600MHz; RAM 1,5G; Grafika: Radeon RV250 [Mobility FireGL 9000]
Ubuntu 11.04, Linux 2.6.35-28-generic, Gnome 2.32
OpenOffice.org: 3.2.1 + AltSearch, Anaphraseus, Český slovník pro kontrolu pravopisu [...], Duden Korrektor, JP Pocitani znaku, MultiDiff, Sun PDF Import Extension

Offline

#5 15. 4. 2010 12:41:48

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

Jo tak, to je jiná. S tím se budete muset smířit. Kontextova na textu se zobrazuje děsně pomalu, sorry. Na obrázcích je to lepší. Ale buďte vděčný aspoň za tohle, v dřívějších verzích program přímo zkolaboval :-)
Musíte prozatím používat tlačítka pro znak a odstavec, než se někomu uráčí tuhle neuvěřitelnou botu zprovodit ze světa. Je to to nejhorší, co mi na OOo pije krev.


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#6 15. 4. 2010 14:13:57

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

... byste taky mohli dopsat i konfiguraci svých PC ať víme o čem se bavíme ...

Offline

#7 15. 4. 2010 14:20:20

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

Ondra.kl napsal(a)

... byste taky mohli dopsat i konfiguraci svých PC ať víme o čem se bavíme ...

P. Molnar ju napísal pod čiarou hneď v prvej otázke...

Editoval j-pastierik (15. 4. 2010 14:21:27)

Offline

#8 15. 4. 2010 22:20:42

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

jj, napsal ... jako jediný ... ten procesor je  starý 5 - 7 let a holt se už dostává na hranici rozumné použitelnosti. Když k tomu připočtu, že jde o noťas tak výkon ještě sníží pomalé paměti a úplně to deklasuje nízkootáčkový disk.

Offline

#9 15. 4. 2010 22:44:58

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

Ondra.kl napsal(a)

jj, napsal ... jako jediný ... ten procesor je  starý 5 - 7 let a holt se už dostává na hranici rozumné použitelnosti. Když k tomu připočtu, že jde o noťas tak výkon ještě sníží pomalé paměti a úplně to deklasuje nízkootáčkový disk.

To je absolutní nesmysl. U konkurenčních balíků je tohle absolutně věcí neznámou. Při jakékoliv konfiguraci!!!
OOo je zkrátka, abych tak řekl, dítě stále ještě poněkud "nedomrdlé" :-)


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

#10 16. 4. 2010 07:24:49

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

PetrValach napsal(a)

To je absolutní nesmysl. U konkurenčních balíků je tohle absolutně věcí neznámou. Při jakékoliv konfiguraci!!!
OOo je zkrátka, abych tak řekl, dítě stále ještě poněkud "nedomrdlé" :-)

Co kdybychom udělali test. Vytvořte někdo vhodný testovací soubor a sepište  testovací úkony. Dáme to pak do hromady a můžeme porovnat rychlost na různých konfiguracích.

Offline

#11 16. 4. 2010 07:44:36

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

To je sice dobrý nápad, ale myslím si, že ten test by nebyl moc objektivní. Důvod? Záleží hodně na nainstalovaném operačním systému. Také na tom, které služby běží. Záleží i na tom, kterou verzi OpenOffice.org máte nainstalovanou - Oracle, Novell, Go-oo nebo jinou? Začíná být mezi nimi dost velký rozdíl.
Neříkám, že by to nešlo, šlo by to. Ale bylo by dobré zohlednit při testu i tyhle věci.

Příklad: mám Mandriva Linux 2010 a OpenOffice.org 3.2 staženou z Go-oo. Soubor se mi otevírá při prvním spuštění za 3 vteřiny. Ten samý soubor ve Windows je při otevírání mnohokrát pomalejší.

Editoval IrenaS (16. 4. 2010 07:50:08)


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#12 16. 4. 2010 08:06:45

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

IrenaS napsal(a)

Ale bylo by dobré zohlednit při testu i tyhle věci.

To je samozřejmě potřeba.

Offline

#13 16. 4. 2010 15:49:13

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

Vzhledem k ankete, zde probehle, by do zacatku stacilo otestovat na virtualnim PC s XP (nebo na "imageovane" ciste instalaci) - ta maji nejvice uzivatelu a klidne na stejnem souboru i vice verzi (treba 3 nejcasteji zastoupene).


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#14 16. 4. 2010 22:26:59

mirozm
Člen
Registrace: 9. 1. 2006
Příspěvků: 49

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

No ja používam len tri TypoJTB, AltSearch a Slovenské slovníky.
Nakoľko väčšinou používam len Calc ostatné veci riešim svojimi makrami.
Spomalenie nepozorujem žiadne.
Prevádzkujem na intel pentium 4 1,8 GHz, Ram 512 doska MSI je to tak 10 ročný dedo smile
OS Kubuntu  Linux
miro

Editoval mirozm (17. 4. 2010 21:55:44)


LO 5.1.6  platforma Ubuntu-linux 16.04

Offline

#15 24. 5. 2010 19:03:03

Josef Molnar
Člen
Registrace: 13. 1. 2008
Příspěvků: 22

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

dik vsem za odpovedi. No zaverem to vypada, ze se s tim neda nic jineho delat (z pohledu BFU). I u jinych problemu ohledne Ubuntu mi dosly odpovedi, ze za pomalym chodem stoji ten NTB a jeho konfigurace ... o novem pocitaci uvazuju, ale podle me by se problem mel dat vyresit i jinak nez vymenou HW. Jestli pomuze migrace na GO-OO ... uvidime, muzu zkusit, zatim jsem se moc neinformoval, zajimalo by me, jestli pak muzu pouzivat i ty doplnky, na ktere jsem ted zvykly (zejmena Duden Korrektor) ... jiste budou odpovedi na strankach programu ;-)


Dell Latitude D600; Intel Pentium M 1600MHz; RAM 1,5G; Grafika: Radeon RV250 [Mobility FireGL 9000]
Ubuntu 11.04, Linux 2.6.35-28-generic, Gnome 2.32
OpenOffice.org: 3.2.1 + AltSearch, Anaphraseus, Český slovník pro kontrolu pravopisu [...], Duden Korrektor, JP Pocitani znaku, MultiDiff, Sun PDF Import Extension

Offline

#16 25. 5. 2010 05:54:42

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Rozšíření / Doplňky - nezlobí vás při vyšším počtu?

Go-oo a OO.o sú z hľadiska rozšírení úplne kompatibilné, pri prechode na Go-oo môže nastať problém s presúvaním panelov nástrojov (vyšiel o tom článok). Inak bežne mením Go-oo a OO.o - všetky používateľské nastavenia zostávajú zachované (Windows), v Linuxe pozor, nemusia to byť rovnaké adresáre (~home/.openoffice/3/ - ~home/.ooo3/), stačí však skopírovať ich obsah.

Offline

Zápatí