Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 25. 11. 2008 14:39:56

Orinh
Člen
Registrace: 20. 6. 2006
Příspěvků: 17

Automatická přípona názvu souboru

Používáme na síti OpenOffice celkem bez problémů, díky... Mám však jeden problém na stanicích pod Win. Čas od času se stane, že uživatelé si při ukládání omylem zruší zaškrtnutí Automatická přípona názvu souboru. Pak již ukládájí dokumenty, které ve windows nelze otevřít z důvodu nepřítomné přípony.

Věděl by prosím někdo jak znepřístupnit uživatelům tuto volbu? Mám na serveru přes 100 uživatelů a potřeboval bych nějaké vhodné řešení.

Díky za každý nápad...

Offline

#2 26. 11. 2008 10:15:28

PeL
Člen
Registrace: 8. 11. 2005
Příspěvků: 25

Re: Automatická přípona názvu souboru

Hack1: Zakazat na samba serveru (pokud sdilite pres sambu) ukladani souboru bez pripony :-)

Hack2: Pravdepodobne to ma na svedomi soubor "~/OpenOffice.org/3/user/registry/data/org/openoffice/Office/Views.xcu", pripadne jiny v teto slozce, protoze zmenou nastaveni dialogu se meni prave uvedeny soubor. Zkusil bych tedy nastavit readonly, otazka je jestli kvuli tomu nezacnou padat openoffice.

Hack3: Soubory viz Hack2, ale upravil bych wrapper pres ktery se spousteji (nebo bych ho vytvoril) a menil pozadovanou hodnotu sed-em/jinym nastrojem :-). V Ubuntu+Debianu je /usr/bin/openoffice jen wrapper, ne binarka.

Offline

#3 26. 11. 2008 19:06:40

Orinh
Člen
Registrace: 20. 6. 2006
Příspěvků: 17

Re: Automatická přípona názvu souboru

V souboru Views.xcu jsem již hledal, ale nenašel odpovídající položku. Nakonec jsem mu zkusil nastavit readonly jak píšete a testoval jak se pod Windows bude openoffice chovat...

Výsledek je, že políčko "automatická přípona názvu..." zůstává při dalším otevření zase zaškrtnuté a openoffice po tehle úpravě taky nepadájí. Jen si tam ještě vytvoří soubor Views.xcu_tmp s aktuálním nastavením, ale ten již dál nijak nepoužívá... naštěstí ;-)

Nevím jaké další nastavení je v Views.xcu ještě uloženo, ale tenhle způsob je funkční.

Děkuji za nápovědu

Offline

Zápatí