Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 4. 3. 2010 17:12:27

Aleksandr
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 2

Odstranění duplicit dle jednoho sloupce

Zkoušel jsem všechno možné a nemohu dosánout odstranění duplicit.
Problém je následující:
Mám například 10 sloupců a 500 řádků. V každém sloupci je mnoho duplicitních dat. Potřebuji odstranit řádky, které obsahují shodná data pouze dle sloupce A. V standardním filtru je sice volba "Bez duplikátů", ale není možno zvolit dle jakého sloupce (ve kterém jsou duplikáty) se mají řádky odstranit.
Tzn. potřebuji například odstranit řádky, které obsahují duplicitní hodnoty ve sloupci A.
http://www.openoffice.cz/videa/calc-fil … i-duplicit - v této nápovědě jsem nenašel způsob, jak bych si zvolil, že mám odstranit duplicity jen dle sloupce A.
Poradí prosím někdo jak na to?

Offline

#2 5. 3. 2010 18:17:47

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Odstranění duplicit dle jednoho sloupce

Nevím, jak se to dá "naklikat", tj. zda pro to má Calc nějakou připravenou funkci v menu. Vím, jak by se to dalo udělat pomocí vzorců, nebo makrem.

Offline

#3 9. 4. 2010 10:42:28

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Odstranění duplicit dle jednoho sloupce

Zkuste si vytvořit pomocný sloupec, vzorec v prvním řádku bude =COUNTIF($A$1:A1;A1), a ten nakopírujete na všechny řádky. Potom odstraňte všechny řádky, kde hodnota v pomocném sloupci je větší než 1.

Offline

#4 9. 4. 2010 20:56:49

Roman Toman
Člen
Registrace: 19. 7. 2008
Příspěvků: 302

Re: Odstranění duplicit dle jednoho sloupce

Vyberte stĺpec "A" a nastavte naň automatický filter bez duplicít. Nechajte zobraziť "Vše" a zobrazený výsledok celý vyberte a prekopírujte na čistý list. Prekopíruje sa len vybraná oblasť bez duplicitných záznamov podľa stĺpca "A"


Win 10 PRO 64, LibreOffice

Pokiaľ to vyriešilo váš problém označte prosím svoj príspevok ako VYRIEŠENÝ.
Ako označiť vyriešenú tému

Offline

#5 24. 5. 2010 16:59:23

Aleksandr
Člen
Registrace: 4. 3. 2010
Příspěvků: 2

Re: Odstranění duplicit dle jednoho sloupce

Roman Toman napsal(a)

Vyberte stĺpec "A" a nastavte naň automatický filter bez duplicít. Nechajte zobraziť "Vše" a zobrazený výsledok celý vyberte a prekopírujte na čistý list. Prekopíruje sa len vybraná oblasť bez duplicitných záznamov podľa stĺpca "A"

Děkuji za radu, toto funguje. Jen jsem jsem dal automatický filtr, pak v select-listu vybral "standardní filtr", kde jsem vybral bez duplicit, dále jak jste psal.

Offline

Zápatí