Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 11. 11. 2008 14:45:50

machy
Člen
Registrace: 11. 11. 2008
Příspěvků: 4

Formát obrázků při exportu do html

Potřebuju exportovat dokument z MS word do html. MSword vytváří šílený kód. Export z ooo je proti tomu nádhera. Mám jen jeden problém. Výsledné html stránky se budou zobrazovat na zařízení s win CE a zde instalovaný explorer neumí zobrazit obrázky formátu png. Dá se nějak nastavit v jakém formátu se obrázky z ooo exportují? Teď to dělá podle vlastního uvážení v GIF, JPEG a PNG.

Offline

#2 22. 11. 2008 22:07:05

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Formát obrázků při exportu do html

v menu "Nástroje - Volby - Načítání/ukládání - HTML kompatibilita" není o formátu ukládaných obrázků ani zmínka. Ani jinde jsem to nenašel a předpokládám, že se to ovlivnit nedá. Nebylo by lepší použít dodatečně jiný sw na konverzi obrázků? Já používám XnView (Tools/MultiConvert).

Offline

#3 24. 11. 2008 06:42:20

machy
Člen
Registrace: 11. 11. 2008
Příspěvků: 4

Re: Formát obrázků při exportu do html

Dík za odpověď. Pro mě by to nebyl problém, ale tuhle činnost bude provádět někdo jiný a tak bych chtě aby to pro něj bylo co nejjednodušší. No ale asi mi nic jiného nezbyde.

Offline

#4 24. 11. 2008 11:18:44

PeL
Člen
Registrace: 8. 11. 2005
Příspěvků: 25

Re: Formát obrázků při exportu do html

Zajimave je, ze export z Impress a Draw ma moznost zvolit vystupni format obrazku, Calc a Write ji nema. Neslo by to obejit exportem z uvedenych aplikaci?

Offline

#5 24. 11. 2008 12:18:01

machy
Člen
Registrace: 11. 11. 2008
Příspěvků: 4

Re: Formát obrázků při exportu do html

Nějak nevím jak dostat *.doc do OOo Impress nebo Draw ...

Offline

#6 25. 11. 2008 21:43:12

PavelH
Člen
Místo Česká Lípa
Registrace: 14. 3. 2008
Příspěvků: 140

Re: Formát obrázků při exportu do html

Otevřete doc soubor ve Writeru a tam vyberte "Uložit jako" : HTML dokument.
Pak doc zavřete (Soubor - Zavřít), vyberte "Otevřít dokument" a označte právě vytvořený html soubor. Otevře se Vám Writer/Web, kde si postupně označujte obrázky (třeba jen ty png) a u každého v kontextovém menu vyberte "Uložit obrázek" a zvolte si potřebný formát. Nakonec bude potřeba v html ručně přepsat přípony konvertovaných obrázků (z png na na jpg - např.)

Offline

#7 26. 11. 2008 09:38:55

PeL
Člen
Registrace: 8. 11. 2005
Příspěvků: 25

Re: Formát obrázků při exportu do html

PavelH napsal(a)

Otevřete doc soubor ve Writeru a tam vyberte "Uložit jako" : HTML dokument.
Pak doc zavřete (Soubor - Zavřít), vyberte "Otevřít dokument" a označte právě vytvořený html soubor. Otevře se Vám Writer/Web, kde si postupně označujte obrázky (třeba jen ty png) a u každého v kontextovém menu vyberte "Uložit obrázek" a zvolte si potřebný formát. Nakonec bude potřeba v html ručně přepsat přípony konvertovaných obrázků (z png na na jpg - např.)

Tak to je jednodusi udelat si nejaky skript (bat, vbs, perl :-)), zkonvertovat davkove pres xnview do png a parsovat to rovnez nejakou davkou. Obzvlast kdyz to ma pouzivat BFU. Nebo si udelat makro v OO.

Commandline parametry pro Xnview (konverzi v XNview resi balicek nconvert) jsou tady http://newsgroup.xnview.com/viewtopic.php?t=12247

A uzivateli staci rict: Franto kdyz to ulozis, klikni na tuhle ikonu a kdyz to dochrousta tak mas hotovy soubor a prevedene obrazky.

Offline

#8 1. 12. 2008 10:01:27

machy
Člen
Registrace: 11. 11. 2008
Příspěvků: 4

Re: Formát obrázků při exportu do html

Dík za odpovědi. S tím skriptem to není špatný nápad :-) a v současnosti asi jediné řešení. Dělat to ručně by bylo na dlouhý lokte.

Machy

Offline

#9 13. 12. 2008 11:48:41

MF
Člen
Registrace: 24. 1. 2006
Příspěvků: 20

Re: Formát obrázků při exportu do html

ahoj všetci
nemám nijaké skúsenosti s programovaním a preto budem vďačný za pomoc. pri vkladaní  java skriptu do dokumentu a následného uloženia ako html sa tento sript po načiahni nového už html dokumentu nespustí, nevie mi niekto poradiť či a ako to ma vôbec fungovať? prikladám jednoduchý skript z internetu
<!--script parameters: design=true|false : designed or simple component | currency=EURUSD,GBPUSD,USDCHF,USDJPY : type the ACM currency pairs you want | width=380 : set the width of your tool (not for designed mode)--><a id="ACMLink" href="http://www.ac-markets.com">Forex Trading</a><script language="javascript" src="http://www.tradingtoolsonline.com/tablequote-script.aspx?lang=en&design=false&currency=AUDJPY,AUDUSD,CADJPY,EURCAD,EURCHF," type="text/javascript"></script>

Offline

Zápatí