Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 7. 3. 2010 11:34:10

keddie
Člen
Registrace: 19. 9. 2009
Příspěvků: 3

Číslování sloupců (res. 2 str. dokumentu na 1 stranku tisku)

Dobrý den,

mám text knihy, který bych potřeboval umístit na internet, tak aby se z ní dalo normálně citovat (stránky musí odpovídat knize). Kniha je ve formátu B5 (asi).

Řekl jsem si, že nejlepší bude použít formát A4 (dobře se tiskne a je to pro studijní účely) a rozdělit ho na dva sloupce. Do toho sloupce vždy vtěsnám stránku původní knihy.

Posunul jsem začátek číslování, zalomil jsem sloupce a stránky - to vše by šlo. Ale nepodařilo se mi donutit OO, aby sloupce bral jako samostatné stránky. Je na to nějaký trik?

Je mi jasné, že by mělo jít to vše napsat na stránky formátu A5, popřípadě B5 a pak nějak sloučit (třeba tiskem do pdf) do A4 formátu, ale tomu bych se raději vyhnul.

Offline

#2 8. 3. 2010 05:59:29

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Číslování sloupců (res. 2 str. dokumentu na 1 stranku tisku)

Stĺpce a strany sú dve rozdielne veci, neviem o tom, že by nejaký program (nielen OO.o) považoval stĺpce za rozdielne strany.

Offline

#3 8. 3. 2010 11:05:57

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Číslování sloupců (res. 2 str. dokumentu na 1 stranku tisku)

Mrkněte na soubor - nastavení tiskárny - volby - příručka.

V náhledu je dále ikonka volby tisku, kde je možné nastavit počet stran na listu a jejich uspořádání.

Převod do pdf - vestavěný export ovšem tyto voby standardně ignoruje.

Musím přiznat, že problém příliš nechápu. Pokud mám z knihy umožnit citace, včetně odkazu na strany, měl bych dokument vystavit v příslušném formátu (třeba pdf). Tisk více stran na jednom listu je dnes možný u většiny tiskáren, a pokud není, jsou zde nástroje jako třeba pstools.
Je tedy je věcí čtenáře, jestli si chce dokument vytisknout a jak. Třeba bude chtít tisknout knihu ve formátu knihy a nebude moci (Že by toto bylo hlavním důvodem pro úpravy?).

Offline

Zápatí