Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 2. 2010 08:25:18

velvet
Člen
Registrace: 17. 4. 2009
Příspěvků: 66

Ako vlozit rovnaky text/pismeno/ do stlpca za ciselny udaj.

Mozno je to jednoduche,ale doposial som nepouzival taketo funkcie. Potrebujem vlozit rovnaky text/pismeno do stlpca kde su ciselne data. V stlpci A mam rozne ciselne data/4-7 miestne/ a potrebujem za tieto data vsade vlozit rovnaky text/pismeno. mam napr. 32318 a potrebujem tam dostat pismeno B. vdaka

Offline

#2 22. 2. 2010 09:25:00

lp.
Člen
Registrace: 24. 9. 2009
Příspěvků: 842

Re: Ako vlozit rovnaky text/pismeno/ do stlpca za ciselny udaj.

Podle toho, co chcete s výsledkem dělat. Pár možností se minulý týden řešilo.

Třeba
vzorec:
=A1&"B"

Najít a nahradit:
crtl-F, najít: ([0-9]+), nahradit: $1B, více voleb: regulární výrazy zaškrtnout, nahradit vše

Vlastní formát: kód: 0"B"  (číslo v buňce zůstane, jen zobrazení se změní)

Offline

#3 22. 2. 2010 09:40:50

velvet
Člen
Registrace: 17. 4. 2009
Příspěvků: 66

Re: Ako vlozit rovnaky text/pismeno/ do stlpca za ciselny udaj.

cital som si to co bolo riesene minuly tyzden,ale nefungovalo mi to.
Skusal som teraz moznost vzorec:=A1&"B" ,ale nejde mi to. Do ktorej bunky mam umiestnit tento vzorec? Ked ho umiestnim do bunky A1/kde mam data,za kt. to chcem umiestnit/ tak mi tam ostane len pismeno B,bez predosleho ciselneho vyrazu?
Moznost najast a nahradit mi zase urobi to,ze ak oznacim pozadovanu oblast a urobim opisany postup,tak mi zmeni aj data ,kt. mam vo vedlajsom stlpci?!

Offline

#4 22. 2. 2010 11:22:25

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Ako vlozit rovnaky text/pismeno/ do stlpca za ciselny udaj.

velvet napsal(a)

vzorec:=A1&"B" ,ale nejde mi to. Do ktorej bunky mam umiestnit tento vzorec?

samozřejmě do nějaké jiné vhodné buňky kde provedete výpočet - třeba ve sloupci C

velvet napsal(a)

Ked ho umiestnim do bunky A1/kde mam data,za kt. to chcem umiestnit/ tak mi tam ostane len pismeno B,bez predosleho ciselneho vyrazu?

Samozřejmě neboť vzorec vezme původní hodnotu z A1 (tedy nic) a přidá k ní písmeno B

velvet napsal(a)

Moznost najast a nahradit mi zase urobi to,ze ak oznacim pozadovanu oblast a urobim opisany postup,tak mi zmeni aj data ,kt. mam vo vedlajsom stlpci?!

Pokud chcete upravovat pouze vybranou oblast, tak v nahrazovacím dialogu zatrhněte i odpovídající zatržítko  - je třeba rozbalit možnosti (? nebo jak se to menuje)

Offline

#5 22. 2. 2010 13:18:51

velvet
Člen
Registrace: 17. 4. 2009
Příspěvků: 66

Re: Ako vlozit rovnaky text/pismeno/ do stlpca za ciselny udaj.

Ondra.kl napsal(a)
velvet napsal(a)

vzorec:=A1&"B" ,ale nejde mi to. Do ktorej bunky mam umiestnit tento vzorec?

samozřejmě do nějaké jiné vhodné buňky kde provedete výpočet - třeba ve sloupci C
Tak potom to v tomto pripade neriesi moj problem. ja potrebujem aby vysledny efekt bol v tej istej bunke,v tom istom stlpci-nie niekde inde.

velvet napsal(a)

Ked ho umiestnim do bunky A1/kde mam data,za kt. to chcem umiestnit/ tak mi tam ostane len pismeno B,bez predosleho ciselneho vyrazu?

Samozřejmě neboť vzorec vezme původní hodnotu z A1 (tedy nic) a přidá k ní písmeno B

velvet napsal(a)

Moznost najast a nahradit mi zase urobi to,ze ak oznacim pozadovanu oblast a urobim opisany postup,tak mi zmeni aj data ,kt. mam vo vedlajsom stlpci?!

Pokud chcete upravovat pouze vybranou oblast, tak v nahrazovacím dialogu zatrhněte i odpovídající zatržítko  - je třeba rozbalit možnosti (? nebo jak se to menuje)

.
OK ,tato moznost pomohla, treba zaskrtnut "iba sucasny vyber" a upravi len vybrabu oblast buniek.

Offline

Zápatí