Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 18. 2. 2010 20:10:44

Alwarez
Člen
Registrace: 18. 2. 2010
Příspěvků: 2

Makro v OpenOffice Writer a sloupce

Pěkný den všem,
přicházím zde s prosbou, jestli by se nenašel někdo, kdo by mi poradil s mým velkým problémem jež zní: Jak vytvořit makro, které všechny stávající velikosti písem změnší/zvětší o 1. Např. mám pohádku, která je napsaná základní velikostí 12, pak je nějáký úsek, který je napsán velikostí 8. No a já potřebuji, aby se v celém dokumentu (pomocí makra) všechny úseky, které jsou napsány velikostí 8 zmenšily o 1, tedy na 7. A všechny, které měly 12, aby se zmenšily na 11.

Děkuji všem za případnou pomoc smile

Editoval Alwarez (18. 2. 2010 21:59:05)

Offline

#2 18. 2. 2010 22:16:38

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Makro v OpenOffice Writer a sloupce

Základní velikost piště vhodným odstavcovým stylem. Menší text pište stejným odstavcovým stylem ale přidejte mu i vámi vytvořený nebo vhodně upravený znakový styl u nějž nastavíte požadovanou velikost. Velikosti pak můžete libovolně nastavovat ve stylech. A samozřejmě to nefunguje jen pro velikosti.

Offline

#3 19. 2. 2010 06:59:13

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Makro v OpenOffice Writer a sloupce

Ondra.kl napsal(a)

Základní velikost piště vhodným odstavcovým stylem. Menší text pište stejným odstavcovým stylem ale přidejte mu i vámi vytvořený nebo vhodně upravený znakový styl u nějž nastavíte požadovanou velikost. Velikosti pak můžete libovolně nastavovat ve stylech. A samozřejmě to nefunguje jen pro velikosti.

Ak to však takto dostane hotové a nie sú tam štýly, veľa mu to nepomôže, je to však dobrá rada do budúcnosti.

AD Alwarez: Makro nepotrebujete, v hľadaní textu treba stlačiť tlačidlo "viac", nastaviť formát, tam zadať veľkosť 12, zaškrtnúť políčko "vrátane štýlov", do políčka vyhľadať nedať nič, stlačiť tlačidlo "vyhľadať všetko" a potom v nastavovaní veľkosti zadať veľkosť 11. Opakovať pre veľkosť 8.

Makro sa inak dá urobiť, ale hľadalo by to znak po znaku, čo je pomerne pomalé. Ak by ste ho chceli, naprogramujem ho ako rozšírenie (napríklad aj s percentuálnou zmenou veľkosti textu).

Offline

#4 19. 2. 2010 13:58:37

Alwarez
Člen
Registrace: 18. 2. 2010
Příspěvků: 2

Re: Makro v OpenOffice Writer a sloupce

j-pastierik:

Děkuji velice, pokusil jsem se to udělat vyhledáváním, jak jste napsal, a vyšlo to. Takže ještě jednou děkuji za pomoc!

Offline

Zápatí