Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 2. 2010 22:21:03

Smrkoul
Člen
Registrace: 10. 2. 2010
Příspěvků: 12

filtr a řazení

Mám tabulku např. o sloupcích A1 A2 A3 a 10 řádcích.
Vytvořil jsem si tlačítko spouštějící makro (přes záznam makra), co tabulku seřadí podle A1 a A2. Tlačítko normálně funguje. Vesele řadí tabulku ať v ní měním cokoliv.
Dále jsem vytvořil tlačítko s makrem co filtruje z tabulky prvky obsahující "1" do jineho listu. (filtr odstraňuje duplicity a hodnoty kopíruje).
Během záznamu makra to fungovalo správně, zkoušel jsem si měnit hodnoty v tabulce a vše bez problému. Dokud jsem nezmáčkl tlačítko pro srovnání prvků. Potom už nejde nic.

Celé by to mělo sloužit k tomu, že na jednom listu to dělá něco jako sumář a upozorňuje na prvky v tabulce, které jsou v ní jen jednou.
Řazění v tabule je pro snadnější orientaci. Zkoušel jsem místo řazení aktivovat automatický filtr, ale výsledek stejný - tj. okamžitě přestal fungovat filtr z makra.

Nevíte prosím někdo čím to může být?

  Děkuji

Offline

#2 11. 2. 2010 07:19:19

Smrkoul
Člen
Registrace: 10. 2. 2010
Příspěvků: 12

Re: filtr a řazení

Je možné, že to nefungovalo jen proto, že každé makro používalo stejnou datovou oblast?

Zkusil jsem tu oblast nadefinovat dvakrát pod jiným názvem a pro každé makro použil jinou oblast a už to chodí.

Ale nejde mi to do hlavy, protože ty oblasti měly úplně stejný rozsah buněk.

Offline

#3 17. 2. 2010 23:10:29

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: filtr a řazení

funkce Záznam makra bohužel nezaznamenává úplně všechny úkony, které provedete. Pak je nutné programovat.

Offline

Zápatí