Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 9. 11. 2008 22:19:48

unzeitig
Člen
Registrace: 9. 11. 2008
Příspěvků: 2

Vytváření rejstříku - obsahu

Rád bych docílil toho, aby např. položku Nadpis2 v obsahu následovala na jednom řádku položka např. Uživatelské pole, kterým by se v textu daly označit příslušné položky a jak tyto položky označit. Jak zobrazit Název tohoto Uživatelského pole na řádku Obsah? Další snad jednodušší dotaz je, jak zobrazit na řádku Obsah název Číslo stránky, který bude umístěn nad čísly stránek v následujících řádcích. V helpu OOo mi chybí v případě těchto (pro mne) složitějších akcí odkaz na nějaké konkrétní příklad. Help me!

Offline

#2 15. 6. 2009 12:44:25

Rvojta
Člen
Místo Celá ČR
Registrace: 11. 10. 2004
Příspěvků: 24
Web

Re: Vytváření rejstříku - obsahu

Trochu jednodušeji by to nešlo? :-)


Zakázkový vývoj řešení založený na kancelářském balíku OpenOffice.org - makra, rozšíření, integrace do firemních IS. Školení pro začátečníky, středně pokročilé uživatele a programátory.

Offline

#3 15. 6. 2009 19:23:15

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vytváření rejstříku - obsahu

To chce pokročilejší práci se seznamem / rejstříkem. Nevytvářejte jej jako obvykle z číslování osnovy ale použijte vlastní definici kde přiřadíte jednotlivé úrovně obsahu odpovídajícím stylu v dokumentu.

např.  úroveň obsahu 1  = nadpis1; úroveň obsahu 2  = nadpis2; úroveň obsahu 3  =  "můj_styl_položky_co_je:_chci_sledovat" ... atd.

Na všechny položky co chcete mít na téhle třetí úrovni samozřejmě musíte použít tento styl.

Upravte si zobrazení položek pro třetí úroveň obsahu - vypusťte  číslo kapitoly a vyplňující tabelátor(?)

Offline

Zápatí