Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 5. 2. 2010 18:37:36

Kaminar
Člen
Registrace: 17. 9. 2007
Příspěvků: 19

Styl na vzorec

Zdravím,

existuje nějaká možnost, jak definovat např. styl na vkládané vzorce? Normálně se nové vzorečky vkládají se stupněm písma 12pt a to je pro prezentace strašně málo, takže musím u každého nově vloženého vzorečku měnit velikost základního písma v nabídce při editaci vzorce "Formát/Velikosti písma/Základní velikost", a to je docela zdlouhavé, pokud vytváříte prezentace s velkým množství vzorců. Nejde to nějak nastavit nebo vytvořit styl na vzorce, který by tuto vlastnost obsahoval?

Offline

#2 5. 2. 2010 21:34:32

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Styl na vzorec

Ve stylistovi klepněte na první ikonku (jako výchozí je zapnutá až ta druhá) a jste ve stylistovi grafických objektů - zde si definujte styl pro vzorce a ten aplikujte dablklikem na každý nový vzorec. Výhoda je ta že, pak změnou stylu hromadně změníte vlastnosti všech vzorců.

Offline

#3 6. 2. 2010 13:13:30

Kaminar
Člen
Registrace: 17. 9. 2007
Příspěvků: 19

Re: Styl na vzorec

Problém je právě v tom, že v tomto případě není nabídnuta volba pro změnu stupně "Základní velikosti" písma pro vzorce.

Zkoušel jsem i jinou metodu. Nastavil jsem písmo ve vzorci tak, jak mi vyhovuje a pak jsem dal ve stylistovi volbu "Nový styl z výběru". Ale ani v tomto případě nebyla ve stylu zaznamenána hodnota stupně písma pro vzorce.

Aby nedošlo k nedorozumění, tak mám na mysli vlastnosti vzorců, které jsou dostupně při editaci vzorce v nabídce "Formát/Velikosti písma.../Základní velikost". A právě tyto vlastnosti, zde nastavené, bych potřeboval uložit do nějakého stylu.

Offline

#4 6. 2. 2010 14:29:48

Zvedavec
Člen
Registrace: 8. 11. 2004
Příspěvků: 484

Re: Styl na vzorec

Ondra.kl napsal(a)

Ve stylistovi klepněte na první ikonku (jako výchozí je zapnutá až ta druhá) a jste ve stylistovi grafických objektů - zde si definujte styl pro vzorce a ten aplikujte dablklikem na každý nový vzorec. Výhoda je ta že, pak změnou stylu hromadně změníte vlastnosti všech vzorců.

Toto mi nefunguje. Vzorce jsou IMHO vuci stylum imunni. (coz je intuitivne na pytel :-) )


Podle tohoto:
http://wiki.services.openoffice.org/wik … formula%3F
kdyz zmenim velikost pisma a teprve pak zmenim vychozi defaultni font, zapamatuje si to nastaveni vcetne velikosti pisma - takze to pravda neresi problem, ale pokud mate hodne vzorcu a maji byt stejnym stylem, jde to aspon nastavit od zacatku.

Editoval Zvedavec (6. 2. 2010 14:41:33)


LO většinou poslední verze, na W10 prof. 32b/64b

Offline

#5 8. 2. 2010 10:11:23

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Styl na vzorec

Kaminar napsal(a)

Aby nedošlo k nedorozumění, tak mám na mysli vlastnosti vzorců, které jsou dostupně při editaci vzorce v nabídce "Formát/Velikosti písma.../Základní velikost". A právě tyto vlastnosti, zde nastavené, bych potřeboval uložit do nějakého stylu.

Klepněte na tlačítko Výchozí, velikosti se nastaví i pro budoucí vzorce.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#6 11. 2. 2010 02:09:33

PetrValach
Člen
Registrace: 24. 5. 2007
Příspěvků: 561

Re: Styl na vzorec

Plastique napsal(a)

Klepněte na tlačítko Výchozí, velikosti se nastaví i pro budoucí vzorce.

Ano, to je známá skutečnost, ale některým připadá, že se tím nastaví výchozí parametry... a je škoda, že pro proklad znaků není možnost návratu do výchozích hodnot, hraní si s prokládáním znaků je poměrně rizikové, jakmile to uživatel vlastní vinou jednou podělá, už si ani neškrtne.
Na druhou stranu, umožnění nastavení formátu znaků i pro ostatní v editoru rovnic myslím taky není, takže další plus.

Editoval PetrValach (11. 2. 2010 02:10:23)


Pokud je Váš problém vyřešen, označte prosím svůj příspěvek za "VYŘEŠENÝ"
Zlepšíte tak orientaci na fóru při vyhledávání řešení problémů
JAK OZNAČIT TÉMA ZA VYŘEŠENÉ

Offline

Zápatí