Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 29. 1. 2010 08:14:03

ttv
Člen
Registrace: 29. 1. 2010
Příspěvků: 3

Vkládání dat z Base do Calcu přes seznam - prosba o pomoc

Přeji krásný den všem a mám na Vás jeden dotaz.

Potřeboval bych si vytvořit výpočetní tabulku v Calcu a nahrávat do ní data z databáze v Base. Mám založenou a zaregistrovanou databázi, v ní je tabulka materiálů obsahující název materiálu, kategorii a řadu fyzikálních vlastností (celkem řádově tisíce řádků). V calcu chci vyrobit  tabulku, do níž budu tato data vkládat a dále zpracovávat. Narazil jsem však na několik problémů.

1) nevím, jak mám přidat dva Listboxy (seznamy) tak, aby první filtroval podle kategorie obsah toho druhého (obsah se načítá z databáze)

2) nevím, jak docílit toho, aby se podle vybrané položky ze seznamu okopírovaly do zadaných buněk Calcu fyzikální data zvoleného materiálu z databáze (myslel jsem si, že to půjde přes pole spojená buňka, ale ta je v tomto případě neaktivní)

Možná to má jednoduchá řešení, byl bych rád, ale jsem průměrný uživatel a nějak se mi nepodařilo na to přijít.
Děkuji za pomoc

Offline

#2 29. 1. 2010 08:52:25

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vkládání dat z Base do Calcu přes seznam - prosba o pomoc

nevím, ale to co chcete mi zavání čarováním s makry, nestačilo by vám proste překopírování DB do sešitu a následné filtrování?

Offline

#3 29. 1. 2010 09:11:58

ttv
Člen
Registrace: 29. 1. 2010
Příspěvků: 3

Re: Vkládání dat z Base do Calcu přes seznam - prosba o pomoc

myslím, že nestačilo. Potřeboval bych to udělat hodně flexibilní, protože těchto tabulek vyplňujeme hodně a často a zabírá to hodně času. Navíc bych potřeboval databázi sdílet mezi více počítači (což asi není problém). Data se často doplňují a proto bych byl rád, kdyby si sešit uchoval propojení s databází.

Offline

#4 29. 1. 2010 10:29:53

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Vkládání dat z Base do Calcu přes seznam - prosba o pomoc

-sdílení DB mezi více počítači problém není, současný přístup více uživatelů problém je, pokud tedy používáte vestavěnou hsql DB. Pokud použijete např. MySQL tak problém samozřejmě není.

- jak chcete upravovat / doplňovat data v databázi?

- co chcete dělat s tady která si vytáhnete z databáze?

Offline

#5 29. 1. 2010 11:18:38

ttv
Člen
Registrace: 29. 1. 2010
Příspěvků: 3

Re: Vkládání dat z Base do Calcu přes seznam - prosba o pomoc

Jak se budou data doplňovat je celkem jedno, lze klidně otevřít databázi a dopsat údaje. Do sešitu mi stačí data jenom pro čtení.

Tabulka bude sloužit pro výpočet základních stavebně-fyzikálních vlastností konstrukce = potřebuji načíst do řádků jednotlivé parametry od zvolených materiálů (jeden řádek = jeden materiál) a s takto připravenou tabulkou pak budu provádět další výpočty již standardně v Calcu. Snažím se vyřešit problém, že materiálů je hodně a potřebuji je rychle a pokud možno pohodlně načíst do tabulky a vytisknout výsledek. Do jedné tabulky načítám cca 20 materiálů a k jedné akci je cca 15 - 20 tabulek. Když se to vypisuje ručně, nebo kopíruje, tak je to strašně zdlouhavé - celá má snaha vede ke zrychlení této činnosti. Jako ideální se mi právě zdálo udělat dva seznamy, kdy z prvního vyberu kategorii, čímž omezím rozsah druhého, ze kterého pak jednoduše vyberu požadovanou položku a vedle mi naskočí potřebná data.

Offline

Zápatí