Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 26. 1. 2010 09:46:57

Josef Molnar
Člen
Registrace: 13. 1. 2008
Příspěvků: 22

Při prohlížení dokumentu zobrazení přeskakuje na pozici kurzoru

Zdravím,
při psaní dokumentu mě ruší, když se chci podívat na jinou stránku, roluji kolečkem myši a zobrazení přeskakuje na pozici kurzoru, tak musím nový náhled nakliknout, a tím pádem ztrácím pozici, kde jsem původně psal a musím ji 'pracně' hledat.
Jde to někde nastavit, abych mohl rolovat a kurzor nechat jinde? nebo je to chyba?
Používám Ubuntu 9.10, OOo 3.1.1
Josef


Dell Latitude D600; Intel Pentium M 1600MHz; RAM 1,5G; Grafika: Radeon RV250 [Mobility FireGL 9000]
Ubuntu 11.04, Linux 2.6.35-28-generic, Gnome 2.32
OpenOffice.org: 3.2.1 + AltSearch, Anaphraseus, Český slovník pro kontrolu pravopisu [...], Duden Korrektor, JP Pocitani znaku, MultiDiff, Sun PDF Import Extension

Offline

#2 26. 1. 2010 11:00:36

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Při prohlížení dokumentu zobrazení přeskakuje na pozici kurzoru

Jde o to že po každém (i automatickém) uložení se dokument nastaví na pozici kurzoru. Ověřte si zda se vám děje tohle, nebo ještě něco jiného. Pokud jen tohle tak zvažte délku intervalu automatického ukládání.

Offline

#3 26. 1. 2010 13:37:08

Josef Molnar
Člen
Registrace: 13. 1. 2008
Příspěvků: 22

Re: Při prohlížení dokumentu zobrazení přeskakuje na pozici kurzoru

zkoušel jsem teď:
- otevřít vícestránkový dokument - po načtení souboru je zobrazení na pozici kurzoru - tam, kde jsem minule skončil (např. str. 36 z 50) - to je ok
- změnil jsem dokument, posunul zobrazení a uložil, zobrazení na pozici kurzoru neskočilo - to je taky ok
- automatické ukládání mám nastavené na 5 minut, ale nikdy jsem si nevšiml, že by se měnilo zobrazení dokumentu (že skočí na kurzor), automatické ukládání při práci prakticky nevnímám.

- nedaří se mi teď přijít ke stavu, se kterým jsem poslední dny 'bojoval' - že mi při rolování dokumentem přeskakuje zobrazení na pozici kurzoru a já tím pádem musím co stránka klikat... ráno jsem měl pětistránkový dokument s tabulkou o dvou sloupcích a bylo dost náročné z jedné buňky (řádku) vybrat text a přetáhnout ho myší do buňky o řádek tabulky výše ... vše klaplo prostřednictvím navigace přes klávsnici, ale trvalo to podstatně déle

Ještě jeden dotaz, když označím celou buňku tabulky (resp. řádek ve kterém je víceřádkový text), tak mi kurzor skočí taky až na konec, je to v pořádku?
Nebo když chci v celém dokumentu změnit písmo, nebo jeho barvu, tak dám ctrl+A a zadám změnu, po jejím provedení mi kurzor skočí na konec dokumentu a já pak zas hledám, kde jsem zrovna něco psal ... ok, mohl bych měnit písmo pomocí stylů, ale když už se mi to párkrát podaří takto, tak mě zajímá, jestli je to normální chování programu, protože u jiných textových editorů jsem podobné chování neviděl.


Dell Latitude D600; Intel Pentium M 1600MHz; RAM 1,5G; Grafika: Radeon RV250 [Mobility FireGL 9000]
Ubuntu 11.04, Linux 2.6.35-28-generic, Gnome 2.32
OpenOffice.org: 3.2.1 + AltSearch, Anaphraseus, Český slovník pro kontrolu pravopisu [...], Duden Korrektor, JP Pocitani znaku, MultiDiff, Sun PDF Import Extension

Offline

#4 26. 1. 2010 14:23:23

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Při prohlížení dokumentu zobrazení přeskakuje na pozici kurzoru

- hmm... tak to jsme rád že je vypnutý přesun pohledu na pozici kurzoru. I když je otázkou jestli jen v ubuntím OOo nebo i v sunovské verzi
- potvrzuji že při označování přes CTRL+ se kurzor přesune na konec označeného bloku - OOo 3.2 RC3 / WXP SP3

Offline

Zápatí