Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 23. 1. 2010 18:20:55

Pavel
Člen
Registrace: 8. 2. 2006
Příspěvků: 4

Jak vytvořit dokument s obsahem závislým na číslování?

Věřím (to je ten správný termín) že dovedu používat odrážky a číslování, že dovedu vložit do dokumentu obsah, že dovedu vytvořit do dokumentu vytvořit styl s podmínkou.

To vše jsem udělal s tím, že podmínka formátování odstavce (velikost písma, styl písma) závisí na odrážkách - na tom, zda je odstavec posunut do pozice 1.1.a. nebo 1.1.

První problém je, že číslovaný obsah nezávisí z nějakého důvodu na odrážkách a číslování (alespoň já to nedovedu), ale na osnově. Proto se mi v obsahu zobrazuje kompletní znění textu... Nezávisí vůbec na tom, jakou úroveň jsem nastavil. Musel jsem všude v "změnit styl odstavce" ručně v každém odstavci změnit úroveň osnovy. Ta je ovšem trvalá, tak pokud dopiši další odstavec a ten potom v odrážkách pošlu výše nebo níže,  úroveň osnovy se nemění, i když se správně změní styl textu.
Myslel jsem, že chyba je v tom, že program nezná úrověň osnovy. Tak jsem jí dal do stylu písma (v F11), ale potom mi zmizela záložka "podmínka" z karet odstavců a úroveň osnovy se ze stylu stejně do odstavce nedostane.

Nevím, kde dělám chybu.

Můj cíl: dokument s obsahem, využití sedmi úrovní odrážek. K odrážkám připojit různé styly. Pokud šipkou v hlavním menu posunu řádek výše nebo níže, změní se styl odstavce i jeho zveřejnění (či zkrytí) po aktualizaci obsahu.
Rád převezmu i nějakou šablonu uveřejněnou na těchto stránkách.
Děkuji Pavel.

Offline

#2 23. 1. 2010 18:36:41

Pavel
Člen
Registrace: 8. 2. 2006
Příspěvků: 4

Re: Jak vytvořit dokument s obsahem závislým na číslování?

Tak jsem našel další vadu: moje styly z F11 se z oddílu "vlastní" úplně ztratily a musím je vytvořit znovu... Načíst styl z dokumentu to umí, ale ztratí se po načtení (nebo aktualizaci stylu) záložka podmínka.

Offline

#3 23. 1. 2010 19:48:22

Pavel
Člen
Registrace: 8. 2. 2006
Příspěvků: 4

Re: Jak vytvořit dokument s obsahem závislým na číslování?

Jak to, že když změním úroveň osnovy v "změnit styl odstavce", tak v "odstavec" se úroveň osnovy nezmění?

Offline

#4 24. 1. 2010 08:25:57

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Jak vytvořit dokument s obsahem závislým na číslování?

Pavel napsal(a)

První problém je, že číslovaný obsah nezávisí z nějakého důvodu na odrážkách a číslování (alespoň já to nedovedu), ale na osnově.

Toto nie je problém, ale základná vlastnosť - pretože obsah musí závisieť na osnove a nie na číslovaní - číslovať môžete čo chcete, ale osnova hovorí o tom, čo je obsahom dokumentu. Preto priradenie príslušných štýlov k číslovaniu musíte urobiť v číslovaní osnovy a potom to budete mať v poriadku.

Offline

#5 27. 1. 2010 20:34:21

Pavel
Člen
Registrace: 8. 2. 2006
Příspěvků: 4

Re: Jak vytvořit dokument s obsahem závislým na číslování?

děkuji, naučím se osnovu :-(
Pavel
přeji hezký den  :-)

Offline

Zápatí