Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 17. 1. 2010 11:18:01

sanchez
Člen
Registrace: 17. 1. 2010
Příspěvků: 3

Odhadování obsahu buňky

Už dlouho jsem se tak nenanervoval při práci na počítači. Jak mám proboha vypnout automatické odhadování obsahu buňky? Konkrétně mám na mysli, když potřebuju napsat do buňky 1. (myslím tím řadovou číslovku první) aniž by mi OO obsah buňky nenahradil datem? Když tam dám uvozovky, tak zase nemůžu s tou buňkou pracovat jako číslem, čili žádné doplňování řady a tak. Proboha, vysvětlete mi, k čemu je potom formát buňky číslo? Kdybych tam chtěl datum, tak si formát buňky nastavím na datum, ne? Jinak OO jsou super, ale občas mám chuť vyhodit počítač z okna, když se v práci zaseknu na takových zbytečnostech, jako je tohle. Hrůza. Nikde jsem o tom nic nenašel, kromě dalších nasraných uživatelů. Omlouvám se, ale už jsem u tohoto ztratil nervy:(

Offline

#2 17. 1. 2010 11:57:43

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Odhadování obsahu buňky

... ono to jaksi vyplývá z toho že řetězec "1." prostě  a jednoduše NENÍ číslo.

pokud chcete:
- zadat číslo 1 napište do buňky pouze "1"
- zadat test "1." naformátujte buňku jako text a zapiště "1." nebo zapište "ALT+39 a 1."
- zadat datum prvního stačí napsat "1." a calc sám doplní neúplné datum

pokud vás štve automatické rozpoznání textu "1." jako datum hlasujte pro issue http://qa.openoffice.org/issues/show_bug.cgi?id=33723

Offline

#3 17. 1. 2010 11:59:43

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Odhadování obsahu buňky

btw pokud chcete dosáhnout zobrazení tečky za číslem, upravte patřičným způsobem jeho formát např. "0." nebo "# ###,00."

Offline

#4 17. 1. 2010 13:08:20

sanchez
Člen
Registrace: 17. 1. 2010
Příspěvků: 3

Re: Odhadování obsahu buňky

Hm, že mě to nenapadlo hned:DFormát buňky pomohl dokonale. Jsem si neuvědomil, že to můžu udělat manuálně a hledal jsem nějaký čtvereček s háčkem:D

Offline

Zápatí