Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 4. 2009 17:53:56

Migilenik
Člen
Registrace: 4. 8. 2007
Příspěvků: 26

OOo - Sun: (ne)zdravý projekt

Zdravím, už je to pár týdnů možná měsíců, ale četl jsem několik článků na téma, že kvůli provázanosti s mateřskou společností Sun upadá počet vyvojařů a projekt OOo se zbržduje. Další výskyt těchto članků pro mě byl nemilý pohled, protože kdybych měl vybrat to nejlepší z OSS byl by to pravě OOo.

Chtěl bych se optat jestli tu někdo neví jak to s vývojem uvnitř Sun vypadá, nebo jaký vliv na OOo bude mít IBM po akvizici Sunu.

Díky

Offline

#2 6. 4. 2009 16:36:05

Migilenik
Člen
Registrace: 4. 8. 2007
Příspěvků: 26

Re: OOo - Sun: (ne)zdravý projekt

hm tak jak sem se dočet "jinde" (údiv), žadna akvizice nebude, snad Sun nepřecenil síly.

Offline

#3 9. 1. 2010 16:48:00

Forseti
Člen
Registrace: 9. 1. 2010
Příspěvků: 24

Re: OOo - Sun: (ne)zdravý projekt

tak by mě zajímalo když to je open source, tak jestli to má jenom otevřený kód ale vyvíjí to Sun, nebo jestli to vyvíjí komunita a Sun to jenom zaštiťuje?

Offline

#4 9. 1. 2010 19:37:03

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: OOo - Sun: (ne)zdravý projekt

Vyvíjí to Sun, tzn. platí vývojáře. Kód si berou jiné subjekty a vytvářejí své edice, např. Novell edition, Go-OO, vývojáři distribucí (Mandriva Linux, Ubuntu,...), kam se dostávají různé záplaty.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#5 9. 1. 2010 20:02:09

Forseti
Člen
Registrace: 9. 1. 2010
Příspěvků: 24

Re: OOo - Sun: (ne)zdravý projekt

To je celkem škoda, dle mého by bylo fajn, kdyby to byla a druhá verze (pouze záštita Sunem, ne vývoj) komunita by je vyvíjela (podobně jako Blender, který v poslední verzi doznal spoustu změn a je to skvělý program). Vím že existují forky, ale nelíbí se mi moc přístup Sunu.

Offline

#6 10. 1. 2010 11:39:10

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: OOo - Sun: (ne)zdravý projekt

S tím nic neuděláme, kromě toho, že můžeme vzít zdrojáky a začít... :-(


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

Zápatí