Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 22. 10. 2008 14:17:01

Padam
Člen
Registrace: 22. 5. 2008
Příspěvků: 2

Mají v OO alternativu k Zobrazení nebo skrytí prázdného místa ??

V zobrazení rozložení při tisku lze v MS WORD získat více místa na obrazovce
skrytím prázdného místa v horní a dolní části každé stránky a šedé plochy mezi stránkami.
      http://office.microsoft.com/cs-cz/word/ … 31029.aspx

Existuje alternativa v OpenOffice ?
Nemohu ji najít.


Díky všem, kteří poradí.

Editoval Padam (22. 10. 2008 14:36:29)

Offline

#2 6. 1. 2010 13:57:46

TAP
Člen
Registrace: 11. 4. 2006
Příspěvků: 15

Re: Mají v OO alternativu k Zobrazení nebo skrytí prázdného místa ??

Také se s tímto problémem skoro každý den potýkám. Při čtení a editování delších dokumentů horní a dolní okraje velice ruší a vadí, v zobrazení web zase nefunguje stránkování.

Neexistuje na to přece jen nějaké řešení?

Díky

Offline

#3 6. 1. 2010 14:17:52

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Mají v OO alternativu k Zobrazení nebo skrytí prázdného místa ??

osobně netuším proč to chcete - protože:
1. buď mě nezajímá stránkování a pak použiju rozložení pro web
2. nebo mě zajímá stránkování a pak mě zajímá včetně rozložení na stránce
3. 14'' monitory se už dávno pro kancelářskou práci nepoužívají

... nejste ale samo kdo chce tenhle mód a tak se můžete přidat a po registraci zahlasovat pro issue: http://qa.openoffice.org/issues/show_bug.cgi?id=4914

Offline

#4 6. 1. 2010 15:04:52

TAP
Člen
Registrace: 11. 4. 2006
Příspěvků: 15

Re: Mají v OO alternativu k Zobrazení nebo skrytí prázdného místa ??

Ale o to přece v dotazu vůbec nešlo, jestli vy osobně tušíte či netušíte, proč to potřebuji. Pokud vás to však opravdu zajímá, tak jsem to napsal ve svém příspěvku: "Při čtení a editování delších dokumentů horní a dolní okraje velice ruší..."

Když máte 20 či 50 nebo 100 - a klidně i více - stránek textu, který píšete nebo editujete, potřebujete mít stránkování pro rychlou a snadnou orientaci v takto dlouhém textu. Pokud je text členěn do kapitol či jinak, jsou tyto oddíly dlouhé přes několik stránek a k orientaci v podstatě nepoužitelné. Stránka je pro tuto věc prostě nejjednodušší a nejlepší.

Ovšem horní a dolní okraje spolu s mezerou zabírají místo i na velkém monitoru (proč jste si vymyslel ten 14"?) a při čtení a práci s textem velmi ruší.

Děkuji za odkaz, využiji ho. A věřím, že pokud v budoucnu narazíte na další informaci, která by mi pomohla, dáte mi vědět.

Offline

Zápatí