Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 3. 1. 2010 20:00:57

jeminacek
Člen
Registrace: 3. 1. 2010
Příspěvků: 5

Pomlčkové odrážky

Dobrý den,
můj problém spočívá v tom, že jsem zvyklý napsat pomlčku, mezeru, text a po stisku enteru tak začít psát s odrážkami. V OOo 3.x to sice taky funguje, ale v OOo 2.x ty odrážky měly vždycky nulové odsazení. Nemůžu přijít na to, jak tyto konkrétní odrážky předdefinovat, aby byly takové, jako v předcházející verzi. Zkoušel jsem měnit výchozí šablonu, ale stejně to nepomohlo. Děkuji.

Offline

#2 3. 1. 2010 20:06:38

jeminacek
Člen
Registrace: 3. 1. 2010
Příspěvků: 5

Re: Pomlčkové odrážky

Ještě jsem zapomněl říct, že se s tím potýkám pouze ve Windows, v Linuxu je to i v nejnovější v pořádku.

Offline

#3 3. 1. 2010 22:09:21

IrenaS
Administrator
Místo Orlová
Registrace: 7. 5. 2008
Příspěvků: 196

Re: Pomlčkové odrážky

Nastavení je v nabídce Formát | Odrážky a číslování, karta Umístění. Máte tam dokonce i malé pole pro náhled, jak to bude vypadat.
Problém akorát je, že si to nastavení Výchozí styl nepamatuje a po zavření OpenOffice.org je nastavení zapomenuto. Je ale možné si změnit výchozí šablonu z programu na nějakou svou vlastní - upravenou, která se automaticky načte po spuštění programu. Je to popsáno, například, tady: http://old.openoffice.cz/node/4817


Irena Šafářová
redakce portálu

Offline

#4 3. 1. 2010 23:14:34

jeminacek
Člen
Registrace: 3. 1. 2010
Příspěvků: 5

Re: Pomlčkové odrážky

Děkuji za radu, ale byla mi úplně na nic. Výchozí šablony už jsem podle toho postupu dávno měnit zkoušel - o tom jsem se zmiňoval. Nejsem tak hloupý, jak si myslíte (a ten problém není tak jednoduchý). Mě se žádné kuličky ani čtverečky ani nic podobného jako odrážky nelíbí a proto používám pomlčky, jenomže ty se nedají nijak nastavit jako výchozí (v tom menu, na které mě odkazujte taková možnost není) a šablony si můžu upravovat pořád dokola, stejně to po tom, co napíšu pomlčku, mezeru a text a zmáčknu enter, udělá to, co nechci.

Offline

#5 4. 1. 2010 08:24:41

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Pomlčkové odrážky

problém opravdu není jednoduchý ... je třeba při definici odrážek překliknout i do záložky "volby" a tam ve střední části kliknutím na 3 tečky otevřít dialog pro výběr znaku, který bude na odrážku použit.

Můžete tak provést pro konkrétní použité číslování, nebo si i nadefinovat styly seznamu a ty případně navázat na odstavcové styly.

Offline

#6 4. 1. 2010 14:41:54

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Pomlčkové odrážky

jeminacek napsal(a)

Děkuji za radu, ale byla mi úplně na nic. Výchozí šablony už jsem podle toho postupu dávno měnit zkoušel - o tom jsem se zmiňoval. Nejsem tak hloupý, jak si myslíte (a ten problém není tak jednoduchý).

No chytrý jste viditelně dost, ale slušné vychování vám chybí.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#7 4. 1. 2010 21:12:32

jeminacek
Člen
Registrace: 3. 1. 2010
Příspěvků: 5

Re: Pomlčkové odrážky

Co tím chcete říct, že mi chybí slušné vychování? Když žádám radu a dostanu odpověď, která se vůbec neshoduje s tím, na co jsem se ptal, a ještě jde z toho poznat, že mě tu mají za hlupáka, jak mám asi reagovat?
Kartu Volby a tlačítko se třemi tečkami ještě vidím, a vlastní styl seznamu si taky umím nadefinovat, ale JAK(!) ho mám propojit s tím, co se odehraje po tom, co napíšu do prázdného řádku pomlčku, mezeru, text a odentruju?

Offline

#8 4. 1. 2010 21:44:50

jeminacek
Člen
Registrace: 3. 1. 2010
Příspěvků: 5

Re: Pomlčkové odrážky

No dobře, máte pravdu, byl jsem trochu neurvalý, ale tahle blbost mě hrozně rozčiluje a brání mi v tom, abych přestal používat verzi 2.3. Děkuji všem, kteří se mi snažíte pomoct...

Offline

Zápatí