Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 20. 12. 2009 18:49:56

TomNav
Člen
Registrace: 20. 12. 2009
Příspěvků: 3

Zaseknutý start při spadnutém spojení do internetu

Jsem připojen na internet pomocí wifi, spojení které má tendence několikrát za den - vždy na pár minut - spadnout. Pokud se v takovém okamžiku pokusím pustit OpenOffice, zastaví se nahrávání na delší dobu (přes půl minuty, oproti běžnému startu pod 5-10 vteřin).

Při instalaci OO jsem nepovoloval odesílání čehokoli do internetu. Proč tak OO činí a jak tomu mohu zabránit?
Krom citelného zpomalení při nedostupnosti spojení mi vadí i samotné tajné připojování OO k internetu.

Offline

#2 21. 12. 2009 08:49:33

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Zaseknutý start při spadnutém spojení do internetu

Nevidím žádnou chybu, přesunuji do jiného fóra.

Spousta programů potřebuje kvůli své funkčnosti síťové rozhraní; pokud není aktivní, dochází k prodlevám.  Neznamená to, že by se "tajně připojovalo k internetu". OOo má spoustu funkcí, které jsou na síti závislé, např. může fungovat jako server.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#3 21. 12. 2009 09:05:21

TomNav
Člen
Registrace: 20. 12. 2009
Příspěvků: 3

Re: Zaseknutý start při spadnutém spojení do internetu

ok

Dodnes jsem u žádného takového ovšem neviděl takové zpomalení při běžně práci - nijak jsem OO neříkal, že chci aby "serverovali". Navíc rozhraní stále funguje, není vypnuté - na bránu se dá spojit, není dostupný až ten internet za ní. Opravdu OO potřebují ke své práci projít přes několik sítových prvků?

I pokud neodesílá, souvisí s tím druhá část mého dotazu - jak tomu mohu zabránit? Je nějaký parametr pro start --offline, --noserver, --notcp,.., případně někdě uložené v konfiguračních suborech?

Neumím si totiž moc dobře představit, že při dočasné nedostupnosti internetu budu psát adminovi, ať shodí interface na mém počítači, abych mohl pracovat s OO (nadsázka, samozřejmě se OO dají jednou pustit a pak nevypínat, ale snad to naznačí co tím myslím).

Offline

#4 22. 12. 2009 21:26:17

Plastique
Starám se o firemní weby na WordPressu
Místo Opava
Registrace: 9. 10. 2004
Příspěvků: 176
Web

Re: Zaseknutý start při spadnutém spojení do internetu

Našel jsem tento dotaz, kde je snad vše vysvětleno. OOo při startu provádí dotaz na DNS server, v případě chyby v pětisekundových intervalech sedmkrát po sobě, celkem tedy cca téměř 40 sekund. Řešením vámi uvedené situace by mělo být použití DNS serveru poskytovatele připojení, případně DNS zjištěné DHCP dotazem.

Dále pak ověřte, že nemáte v nastavení OOo sítové cesty. Pokud nic nepomáhá, dočasně přejmenujte profil s nastavením a zkuste zjistit, jestli k tomu stále dochází.

Souvisí to podle mého s tím, že síťové rozhraní je aktivní, ale spojení není. To je nestandardní situace, kdy dochází k timeoutu, což je výše popsaná situace.


Správa WordPress webů: https://udrzbawebu.cz

Offline

#5 22. 12. 2009 22:34:07

TomNav
Člen
Registrace: 20. 12. 2009
Příspěvků: 3

Re: Zaseknutý start při spadnutém spojení do internetu

Síťové cesty nepoužívám (většina nastavení je na výchozím), DNS je nastavené správně - problém je, že když wifi vypoví službu, není dostupné ani to. Možnost čistého profilu ozkouším, jakmile opět spadne spojení.

Ovšem jestli se snaží OO zjistit ip mého počítače (zjišťuje jestli je viditelný z internetu?), tak mu ji DNS severy na internetu nemohou dát. Pokud by respektoval /etc/hosts, tak tam 127.0.0.1 najde.

Stále ovšem nechápu, co má co kancelářský balík odesílat DNS dotazy? Od office bych očekával jediné spojení s DNS serverem ve chvíli, kdy mu zadám lokaci ve tvaru http, kdykoli jindy - obzvláště při startu - mi to přijde podezřelé. Zvlášť pokud ignoruje resolver systému a vynutí si DNS dotaz.

Je možné zaslat vývojářům "feature request" na volbu pro potlačení tohoto chování? (kam by se to hodilo, i tenhle post jsem původně netrefil)

"Slibuji že coby běžný uživatel spolu s dalšími 99.99% nebudu používat OO v režimu serveru a proto něchť se při startu nikam nepřipojuje a toto stvrzuji nastavením registration_data.environment.usertype na bfu"

Offline

#6 23. 12. 2009 09:14:00

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Zaseknutý start při spadnutém spojení do internetu

Zadat problém, požadavek na vylepšení aj. můžete tady: http://qa.openoffice.org/

Offline

Zápatí