Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 28. 10. 2008 10:42:50

Kaminar
Člen
Registrace: 17. 9. 2007
Příspěvků: 19

Zarovnávání objektů

Zdravím,

potřeboval bych poradit se zarovnáváním objektů. Dejme tomu, že budu mít pod sebou dva objekty (třeba dva obdélníky). Budu je chtít zarovnat tak, aby jejich levé okraje vzájemně lícovaly. Ale mám podmínku, že se musí zarovnat tak, aby se ze své pozice nepohnul například první obdélník. Jak to udělat? Obecně, jak určit při zarovnávání (i více objektů) objekt, podle kterého se budou ostatní zarovnávat a vybraný objekt se ze své pozice nepohne?

Karel

Offline

#2 31. 10. 2008 16:03:57

kk.ace
Člen
Registrace: 15. 10. 2008
Příspěvků: 8

Re: Zarovnávání objektů

IMHO funguje zarovnávání tak, že se nepohne objekt, který je nejvíce vlevo (resp. vpravo, podle toho kam zarovnávám). Takže např. objekt podle kterého zarovnávám doleva nechám tam kde je, ostatní posunu o něco doprava, tak aby nebyly nalevo od něj a dám zarovnat...

Offline

#3 2. 11. 2008 10:06:43

Kaminar
Člen
Registrace: 17. 9. 2007
Příspěvků: 19

Re: Zarovnávání objektů

Vypadá to, že někde to fungovat bude. Ale všude asi ne. Například jsem zarovnával tři objekty, které byly umístěné vodorovně vedle sebe, a chtěl jsem je zarovnat na střed. Při zarovnávání se ale pohnuly všechny tři objekty, takže ani jeden nezůstal na své původní pozici.

Offline

#4 2. 11. 2008 22:32:18

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Zarovnávání objektů

Zarovnání vlevo / vpravo / na střed zarovnává na levý okraj / pravý okraj / střed celkového obrazce tvořeného všemi označenými objekty.

Původní problém je tedy třeba řešit jiným postupem - první upravím vzájemnou polohu částí a pak je pozicuju jako celek (případně i seskupené).

Offline

Zápatí