Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 10. 12. 2009 19:51:39

nigue
Člen
Registrace: 10. 12. 2009
Příspěvků: 3

Nejdou mi rozdělovat buňky ve writeru pls help

Dělám asi týden tabulky ve writeru a nebyl nikdy problém vždycky jsem dal vložit text z notepadu a vložil ho do bunky v tabulce ve writeru a bunku rozdelil po 20i a bylo to (vkladal jsem asi vzdycky 200-300 polozek) znicehonic spustim znova writer otevru si novej sesit
a uz to nejde ted vzdycky kdyz rozdelim tu bunku tak se mi vytvori nove bunky pod bunkou kterou chci rozdelit ale bez textu ktery chci v novejch bunkach
napr.  202 202 020
       202 202 020
       202 202 020 se mo rozdelilo tak, ze vzdycky v kazdy bunce bylo nove vytvorene bylo jedno 9i cisly a ted se mi sice vytvori novy bunky pod bunkou ale vsechny cisla by mi zustaly v jedny bunce

nevite prosim jak muzu ten openoffice vyresetovat nebo proste hodit nejak do vychoziho nastaveni aby mi to zase rozdelilo bunky tak jak ma? prosim o radu a predem se omlouvam, ze pisu bez diakritiky ale nemam cas. diky za vase nazory a rady.

Offline

#2 10. 12. 2009 22:36:49

nigue
Člen
Registrace: 10. 12. 2009
Příspěvků: 3

Re: Nejdou mi rozdělovat buňky ve writeru pls help

To se vám jako nikomu nestalo nic podobnýho?
Ach jo tak nic vypadá to, že budu muset vždycky převést text na tabulku, což je přesně to co sem nechtěl, protože teď s každýma datama navíc budu muset mít novou tabulku. Ale zdá se, že to je tim, že mam defaultně zapnutý svislý zarovnání nahoru-nastřed-dolů a nejde to vypnout. Je možný, že to je tím?

Offline

#3 11. 12. 2009 09:30:22

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Nejdou mi rozdělovat buňky ve writeru pls help

nevkládám nic do tabulek ve writeru wink

... ale vaše hlášení je celkem zmatené, mohl by jste to podrobně rozepsat, ideálně doplnit i nějaké ilustrace s tím, kde se co dělá blbě?

Offline

#4 11. 12. 2009 14:33:50

nigue
Člen
Registrace: 10. 12. 2009
Příspěvků: 3

Re: Nejdou mi rozdělovat buňky ve writeru pls help

jak bych vam to lip vysvetlil
jde o to, ze delam list ve writeru a mam tabulku a z notepadu, kde mam polozky co chci vlozit do tabulky vlozim, tak je mam v jedne bunce a v zakladu jde proste to, ze kliknu na bunku a dam rozdelit na 20 je snad maximalne, takze delim po dvaceti a na kazde nove bunce mam jednu polozku a znicehonic, kdyz ted rozdelim bunku tak se mi rozdeli pod bunku sice, ale nejsou v ni zadne polozky. zkuste si vlozit do bunky tabulky ve writeru napriklad cisla pod sebou
10001
10021
10002

a rozdelite bunku s temito cisly na 3, tak v prvni vam zustane 100001 ve druhe bunce budete mit 10021 a ve treti 10002 a kdyz to udelam ja ted tak se mi rozdeli bunku tak ze mam z jedne 3 ale cisla 100001 az 10002 mam porad v prvni bunce

nevim jak bych to popsal lepe
kazdopadne diky za pripadnou radu

Offline

#5 12. 12. 2009 13:03:45

hanus
Člen
Místo Olomouc
Registrace: 29. 11. 2006
Příspěvků: 573
Web

Re: Nejdou mi rozdělovat buňky ve writeru pls help

Taky se mi to nedaří, vložená čísla zůstávají všechna v první buňce. Jediné, co se mi povedlo, že jsem v té buňce nechal vytvořit novou tabulku o daném počtu řádků a pak je v každém jedno číslo. Ale to nebude to pravé ořechové.
Ono opruz je už to, že když kopírujete 3 řádky do tabulky ve Writeru, nejde dosáhnout toho, aby každý řádek byl v jedné buňce, vždy se to nacpe všechno do jedné buňky (resp. do všech, které označíte).

Jediné řešení, na které jsem přisel, je:
1) vložit do Writeru čísla MIMO tabulku a z těchto čísel vytvořit novou pomocnou tabulku
2) v původní tabulce přidat dostatečný počet řádků/sloupců
3) z pomocné tabulky překopírovat hodnoty/buňky do původní tabulky
4) odstranit pomocnou tabulku
5) fuj! :-)

Editoval hanus (12. 12. 2009 13:07:16)

Offline

Zápatí