Fórum pro uživatele kancelářského balíku OpenOffice | LibreOffice
 

#1 1. 12. 2009 14:51:30

Sendy
Člen
Registrace: 11. 12. 2008
Příspěvků: 15

Zobrazení dokumentu MS Office word v OO.

Při otevření dokumentu napsaném v MS Office word se v OO rozhodí formátování a pokud má dokument např.10 stránek,rozhodí se to do cca 20 stránek.
Neví někdo,jak se dájí dokumenty od MS office (word,excel,...)zobrazit správně,tak jak byly vytvořeny?
Dík.

Offline

#2 1. 12. 2009 20:46:58

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Zobrazení dokumentu MS Office word v OO.

na 100% ?

Stejný operační systém, stejná verze MS office (nebo viewer) a stejná výchozí tiskárna.

... by mě zajímalo jaký prasácký formátování bylo v dokumentu použito, že vám OOo z 10 stránek vyrobilo 20.

Offline

#3 2. 12. 2009 18:55:25

Sendy
Člen
Registrace: 11. 12. 2008
Příspěvků: 15

Re: Zobrazení dokumentu MS Office word v OO.

Jedná se o různé dokumenty vytvořené na VŠ,které pak doma potřebuji vytisknout,ale v OO se formátování rozhodí.Musím to celé řádek pořádku,blok po bloku upravovat a přesouvat.Poslední dokument otevřený v MS Office měl 42 stran.Po otevření v OO měl 76 stran!Každá stránka byla zaplněna jen cca do poloviny.
Zkoušel jsem to otevřít na jiném PC s OO a výsledek byl stejný.Domníval jsem se ,že dokumenty vytvořené v MS Office jsou kompatibilní s OO,opačně to funguje.Zkoušel jsem změnit nastavení v OO,ale beze změn.Nevím kde je chyba.Nechci ještě instalovat MS Office.

Offline

#4 2. 12. 2009 21:48:54

Ondra.kl
Člen
Registrace: 30. 9. 2008
Příspěvků: 933

Re: Zobrazení dokumentu MS Office word v OO.

Pokud je opravdu potřebujete jen vytisknout na použijte zdarma dostupný viewer.

Kompatibilita *.doc a OOo ... nějaká / relativně dobrá wink nejvíce záleží jak jsou dokumenty napsány, čím složitější a prasáčtější formátování tím je to horší.

Je možno z tohoto stavu vinit OOo, ale není to tak úplně fér, neboť specifikace *.doc a spol. byla dlouhou dobu uzavřená a MS ji otevřel až před cca rokem až dvěma. S přihlédnutím k počtu programátorů OOo (někde jsem zaznamenal číslo menší než 50) je pak v celku logické že se zabývají jinými věcmi než ladění podpory pro formát, který během pár let zmizí.

... bylo by opravdu fajn kdybyste mohl jeden ze zlobivých souborů někde vystavit.

Editoval Ondra.kl (2. 12. 2009 21:49:43)

Offline

#5 3. 12. 2009 20:15:28

Sendy
Člen
Registrace: 11. 12. 2008
Příspěvků: 15

Re: Zobrazení dokumentu MS Office word v OO.

Jedná se mi jen o vytištění.Jsou to VŠ skripta,která kolujía proto je nutné si je vytisknout.Zkusím nějaký free soft,který by to zvládl.Dokument o kterém jsem se minule zmiňoval už nemám,ale mám zase novou lahůdku a sice ve wordu napsané matematické vzorce,definice,které po otevření v OO jsou nepoužitelně změněny.Ve vordpadu nebo v notesu jsou totálně nečitelné.Dík za snahu.Snad se tyto problémy v dalších verzích OO zlepší :-)

Offline

#6 4. 12. 2009 07:16:11

j-pastierik
Člen
Registrace: 15. 11. 2004
Příspěvků: 761

Re: Zobrazení dokumentu MS Office word v OO.

Sendy napsal(a)

Zkusím nějaký free soft,který by to zvládl.

http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=en

Offline

Zápatí